AKP’li Gençler; Başkanlık sistemi, yeni anayasa ve çözüm sürecini konuştu

AK Parti İzmit Gençlik Kolları Üniversite Komisyonu tarafından düzenlenen programda, Başkanlık Sistemi, Yeni Anayasa ve Çözüm Süreci konuları konuşul...

BÜYÜT

AK Parti İzmit Gençlik Kolları Üniversite Komisyonu tarafından düzenlenen programda, Başkanlık Sistemi, Yeni Anayasa ve Çözüm Süreci konuları konuşuldu. Konak Sohbetleri adı altında Saatçi Ali Efendi Konağı’nda gerçekleştirilen programa İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal, lise komisyonunda ilk kez oy kullanacak gençler ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Celaleddin Duran Hoca’nın konuşmacı olarak yer aldığı program yaklaşık 3 saat sürdü. Oldukça verimli geçen toplantıda gençler merak ettikleri konuların cevabını da bu programda aldı.

 

“EĞİTİMSİZ SİYASET OLMAZ”

Programın açılışında konuşan Üniversite Komisyon Başkanı Mustafa Çalışkan, ülkenin gelişimi ve atacağı adımlar için çok önem arz eden konularla alakalı gençlerin bilgilendirilmesinin önemli olduğunun altını çizerek, “Eğitimsiz siyaset olmaz diyerek yola çıktık” dedi. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal, programa katılımlarından dolayı tüm gençlere teşekkür ederek, “Ülkemizin önünü kapatan, dar gelen anayasadan artık kurtulmalıyız” dedi. İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman da amaçlarının Türkiye’ye özgü yeni bir anayasa, başkanlık sistemi ve çözüm süreci olduğunu belirtti.

 

“BÜYÜK DEVLET ÖN ŞARTI YENİ ANAYASA”

“Birlikte yaşama erdemini tüm dünyaya öğretmiş bir toplumuz” diyerek çözüm süreciyle alakalı açıklamalarda bulunan Celaleddin Duran, “Kendimize özgü bir çözüm süreciyle bunun üstesinden gelebiliriz. Ulus devlet gömleği bize dar geliyor. Çözüm süreci, yeni anayasa acilen yapılmalı. Sınırları aşan büyük devlet olmamızın ön şart yeni anayasadır” dedi. Başkanlık sistemiyle alakalı da, “Başkanlık sistemi gerekiyor. Tarihimizin, medeniyetimizin köklerinden çıkartılmış bir başkanlık sistemi gelmeli” şeklinde konuştu.

,

"BAŞKANLIK SİSTEMİ ÜLKE İÇİN ÖNEMLİ ADIM"

Duran konuşmasının devamında, “Bu gömlek dar geldiği için Başkanlık sistemine ihtiyacımız var. Bu coğrafyada tekrar bir irade koymak için, ümmet aklını ortaya koyabilmek için Başkanlık sistemine geçmeliyiz. Daha hızlı, daha iyi bir otorite, değişen dünyaya daha çabuk ayak uydurabilmek için başkanlık sistemine ihtiyacımız var. Başkanlık sistemi bu ülkenin geleceği için çok önemli bir adım. Bu coğrafyanın ihtiyacı var. Gazze’den Kabil’e kadar bizden umut besleyen insanlar için yeni anayasaya ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

28 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR