Fahri Akbaş dualarla anıldı

9 Aralık 2011 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Araştırma ve Kültür Vakfı (AKV) Kocaeli Şubesi Başkanı, İzmit Belediyesi Strateji ve G...

9 Aralık 2011 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Araştırma ve Kültür Vakfı (AKV) Kocaeli Şubesi Başkanı, İzmit Belediyesi Strateji ve Geliştirme Müdürü Fahri Akbaş, vefatının 4. yılında dualarla anıldı. Program ardından Dr. Ahmet Uzar’ın "İslami Bakışla Sağlık - Fıtrata Müdahele" konulu sunumu ile devam etti.


HAYATI KISA FİLM

Çınarlı Caddesi üzerindeki vakıf merkezinde düzenlenen anma programında, merhum Fahri Akbaş için sevenleri Kur’an-ı Kerim okuttu, dua yaptı. Fahri Akbaş’ı anma programına AKV Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Yaltırak ve vakıf yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra dava arkadaşları ve ailesi katıldı. Vakıf çalışanlarının hazırladığı görsel slayt ile Fahri Akbaş’ın 40 yıllık hizmet hayatının özeti eski fotoğrafları ve görüntüleri ile kısa bir film yapılarak katılımcılara izletildi.


SALI SOHBETİNDE “İSLAMİ BAKIŞLA SAĞLIK”

Dr. Ahmet Uzar’ın "İslami Bakışla Sağlık - Fıtrata Müdahele" konulu seminerinde GDO’lu genetiği değiştirilmiş organizmaların insan fıtratına verdiği zararlar konuşuldu. Toplantıya katılanlara çok önemli uyarılardan bulunan Uzar “Çocuklarınızı ve torunlarınızı içi zehir dolu hazır gıdalardan uzak tutun.


MÜMKÜN OLDUĞUNCA BASİT BESLENİN

Dünyada ki yiyecekler sanki insanlara yetmeyecekmiş gibi GDO’lu gıdalara yönelim oldu. Halbuki İslami bakış açısıyla değerlendirildiğinde sade bir beslenme yoluyla daha sağlıklı olabiliriz. Mümkün olduğunca basit beslenin.

12 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR