EVYAPPORT, Türk Kızılay ile hayat kurtarma yolunda buluştu

EVYAPPORT, sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek çalışanlarını Türk Kızılay’ı ile ortak bir proje...

BÜYÜT


EVYAPPORT, sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek çalışanlarını Türk Kızılay’ı ile ortak bir proje birleştirdi ve “Kan Bağışı Can Bağışıdır” sloganı ile hayat kurtarmaya davet etti.
EVYAPPORT çalışanları için faaliyet gösteren Denizyıldızı Sosyal Sorumluluk ve Etkinlik Kulübü tarafından yürütülen Kan Bağışı Kampanyası’nda bağış öncesinde Kızılay ekipleri kan bağışının önemi ve faydaları hakkında bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirdiler. Eğitimlerin ardından gönüllü bağışçılar kan alma alanına yönlendirildi. Burada Kan Bağışçısı Bilgilendirme ve Sorgulama Formları dolduruldu, ilgili bilgiler kayıt altına alındı, bağışçının doktor muayenesi gerçekleştirildi ve uygun olan bağışçılardan kan alma işlemi gerçekleştirildi. Ardından ikram ve istirahat kısmı uygulandı.

KAN BAĞIŞI, CAN BAĞIŞI
Üç gün boyunca devam eden kampanyada 108 ünite kan bağışı gerçekleştirildi. Verilen 1 ünite kan ile 3 kişiye yardım ulaştığı düşünüldüğünde 324 kişinin hayatını kurtaracak bir kampanya tamamlandı. Bu kampanya ile kanın, tek kaynağının insan olan, acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu bilincini çalışanlarında oluşturmak isteyen EVYAPPORT topluma fayda sağlayacak farklı sosyal projeler ile de çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

06 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR