Cengiz Topel’de çalışmalar başlıyor

Sivil havacılığa 2011 yılında açılması planlanan Cengiz Topel Havaalanı’nda çalışmalar başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, h...

BÜYÜT

Sivil havacılığa 2011 yılında açılması planlanan Cengiz Topel Havaalanı’nda çalışmalar başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, havalanında yetkililerden bilgi aldı.

Yıllardır sivil havacılığa açılması için büyük istek olan Cengiz Topel Havaalanı’nda düzenleme çalışmaları başlıyor. 2011 yılında sivil uçuşlara açılması planlanan havaalanında inceleme yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı yetkililerden bilgi aldı. Yazıcı’ya incelemeler sırasında Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman eşlik etti.

İNCELEMELERDE BULUNDU
Yazıcı, Cengiz Topel Havaalanı’nın Kocaeli’nin büyük bir ihtiyacına cevap vereceğini ve kentin değerini bir kat daha artıracağını ifade etti. Yazıcı, yüklenici firma yetkililerinden kaliteden de ödün vermemelerini isteyerek Kocaeli’ye yakışır bir havaalanın ülkemize kazandırmak için yola çıkıldığını, bunun için çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını istedi.

YAPILACAK ÇALIŞMALAR
Proje kapsamında 25 bin 200 metrekare apron, uçakların yerde pist ve apron gibi bölümler arasında gidip gelmeleri için 10 bin 500 metrekare taksirut ve 85 bin metrekare de peyzaj alanı planlanıyor. Giriş kontrol ve su deposu binası inşası yapılacak olan proje kapsamında mevcut ısı merkezi, güç merkezi, iş kontrol merkezi, itfaiye binası ve terminal binası tadilatı da yapılacak.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR