‘Gişe’ kapalı gişe oynuyor

Geçen sezon kapalı gişe oynayan ‘Gişe’, yeni sezonda da tiyatro severlerden büyük ilgi görüyorBüyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geçen sezon...

BÜYÜT

Geçen sezon kapalı gişe oynayan ‘Gişe’, yeni sezonda da tiyatro severlerden büyük ilgi görüyor

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geçen sezon oyunlarından ‘Gişe’ye yoğun ilgi devam ediyor. 20’nci yüzyılın en önemli Fransız şairlerinden Jean Tardieu’nun yazıp, Yıldırım Keskin’in çevirdiği ‘Gişe’ isimli yetişkinler için kukla oyunu, bir adamın saat sormak için geldiği tren istasyonundaki danışmada, tüm yaşamın sorgulandığı bir serüveni konu ediyor.

MELİH DÜZENLİ YÖNETİYOR
Şehir Tiyatroları sanatçılarından Melih Düzenli’nin yönettiği, dekor tasarımı Rona Topçuoğlu, ışık tasarımı Cafer Yiğiter ve ses tasarımı İlker Sevüker tarafından gerçekleştirilen oyunda Tekin Ezgütekin ve Levent Muratoğlu başarılı manipülasyon performanslarıyla göz dolduruyor.

TATBİKAT SAHNESİ’NDE
Şehir Tiyatroları’nın yetişkinler için kukla gösterisi alanındaki ilk çalışması olan ve sistemin insanı tüm kimliklerinden arındırıp, istediği kıvama sokmasını etkileyici bir dille aktaran ‘Gişe’ oyunu 5 - 12 ve 19 Aralık tarihlerinde Süleyman Demirel kültür Merkezi (SDKM) Tatbikat Sahnesi’nde saat 18.00’de sergilenecek.

01 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR