Bilişim Vadisi’nde öncelik altyapıda

        Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Vadisi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Gebze’de kurulacak olan Bilişim Vadisi proj...

 

 

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Vadisi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Gebze’de kurulacak olan Bilişim Vadisi projesi ile bölgenin Türkiye'nin en merkezi alanlarından biri olduğuna dikkati çeken Bakan Işık, vadinin Sabiha Gökçen Havalimanı'na 10 dakika mesafede olduğunu söyledi.

 

DEV ARAZİDE KURULACAK

Toplam 3 milyon metrekare büyüklükteki arazi üzerine küresel çapta ve yerli firmaların kolayca geleceğini belirten Işık, “Gebze'deki Bilişim Vadisi projesinin arazisi için tüm planlamaları son noktaya getirdik. Bundan sonra ise gerekli olan altyapı çalışmalarına başlayacağız” dedi.

 

ÖNCELİK ALTYAPIDA

Yeni imar planlarının askıdan inmesini beklediklerini aktaran Işık, “Yakın bir zamanda imar planları askıdan inecek ve sonra altyapı çalışmasına başlayacağız. Hedefimiz bu sene sonuna kadar birinci etabın altyapısını bitirmek. Hedefimizde sapma olmazsa 2015 senesinden itibaren burada kendi binasını yapmak isteyen firmalara yer tahsisini yapmış olacağız” dedi. 

 

MÜZAKEREYE AÇIĞIZ 

Türkiye'nin bilişim ile ilgili potansiyeli olduğunu, fakat bunun kullanılması için ekosistemin güçlenmesi gerektiğine dikkati çeken Işık, şöyle devam etti: “Bu amaçla altyapının hazırlanmasına önem veriyoruz. Burada dünya markalarının da bulunmasını arzuluyoruz ama Türk şirketlerinin dünya markası olması da öncelikli alanlarımızdan. Önemli firmalarla görüşüyoruz. Bizimle temas kurmak isteyen firmalarla da müzakereye açığız.”

 

13 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR