“SEÇİLMİŞ BAŞKAN OLACAĞIM”

CHP İl Başkanı Avukat Emin Andız 10 Haziran Pazar günü yapılacak olan il gençlik kolları olağan kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Andız;...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Avukat Emin Andız 10 Haziran Pazar günü yapılacak olan il gençlik kolları olağan kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Andız; “İlçe kongre sürecinin tamamlanmasıyla birlikte il gençlik kolları başkanlığına aday olmak için çalışmalarıma başladım. Seçilmiş başkan olacağım” dedi

Cumhuriyet halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Emin Andız 10 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağan il gençlik kolları kongresinde aday olduğunu resmen açıkladı. Esperanto Cafe’de düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını duyuran il gençlik kolları başkanına CHP il yöneticisi Ercan Sevencan, İzmit ilçe gençlik kolları örgütlerden sorumlu başkan yardımcısı Berkay Yıldızlı, İzmit ilçe gençlik kolları sekreteri Alican Durman, İzmit ilçe gençlik kolları yöneticileri İlyas Ataç, Hakan Nallıi Ogün Aydemir ve Murat Ersöz, Derince eski ilçe gençlik kolları başkanı Caner Yeni ile Körfez eski ilçe gençlik kolları başkanı Serkan Kaya katılımlarıyla destek verdi.
SEÇİLMİŞ BAŞKAN
OLMAK İSTİYOR
7 Nisan tarihinde il gençlik kolları başkanlığına atanan Avukat Emin Andız atanmış başkan olarak görev yaptığı süreçte örgütleri yakından tanıdığını ve 10 Haziran Pazar günü yapılacak il kongresi ile birlikte seçilmiş başkan olmak için aday olduğunu söyledi. Avukat Andız açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gençlik kolları il başkanlığı görevine atanmamızla birlikte uzun süredir yaşamadığımız bir kongre sürecini yaşadık. Gençlik kollarımız çok uzun bir süre sonra yeniden kongrelerle örgütlerini belirledi. Bu süreçle birlikte partimize hareket geldi. Ben de kongre süreciyle birlikte il gençlik kolları başkanlığına aday olmak için çalışmalarıma başladım.
KİMSENİN DELEGELERİN OYLARINA
İPOTEK KOYMAYA HAKKI YOK
CHP il başkanlığına aday olurken tek bir arzum ve düşüncem var o da CHP gençliğini ayağa kaldırmak ve 2014 yerel seçimlerinde örgütlenme çalışmalarımızla birlikte yakalayacağımız kitleselliği partimize kazandırmak. İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra şimdi sırada il kongremiz var. Kongremizin yapılmasına 4 gün kaldı. Bu zamana kadar yaşamadığım üzüntüyü geçtiğimiz akşam ilçe başkanlarımızın yaptığı açıklamalar sonrasında yaşadım. Kendileri bir ismin etrafında toplandıklarını ve destek vereceklerini belirttiler. Burada bir noktaya değinmek istiyorum. İlçe başkanları sadece kendileri adına konuşabilirler. Kimsenin delegelerin oylarına ipotek koymaya hakkı yok.
“İLÇE BAŞKANLARINDAN
TALİHSİZ AÇIKLAMALAR”
İlçe başkanlarımızı yaptıkları talihsiz açıklamalar sonrasında kendi delege yapılarından ve yönetimlerinden de kimi tepkilerle karşılaştılar. Keşke böyle talihsiz bir açıklama delegelerin oylarına sahip çıkılarak yapılmasaydı. Keşke bütün ilçe başkanları sadece kendileri adlarına fikir beyan etselerdi. Ancak böyle olmadı. Umarım ilçe başkanları delegelerin üzerinde yaptıkları baskılardan vazgeçerler ve siyasi bir nezaket içerisinde süreci yönetirler. Bu zamana kadar sorunsuz bir şekilde işleyen kongre sürecimizin bugünden sonra da sorunsuz bir şekilde işlemesinden yanayım.
“İSTİFA EDİP GÖREV BIRAKANLARIN
ADAY OLMASI DOĞRU DEĞİL”
Ben atanmış bir il başkanı olarak zaten potansiyel bir başkan adayıydım. Adaylığımı seçime 4 gün kala açıklama sebebim kongre sürecinde sıkıntıların yaşanmasını engellemekti. Kendi adıma doğru bir siyasi anlayış izlediğimi düşünüyorum. Ancak maalesef bunu diğer arkadaşlarım için söyleyemeyeceğim. Kimi aday arkadaşlarımız eskiden partimizde görev aldılar ve her ne sebeple olursa olsun görevlerinden istifa ettiler. Parti görevini yarıda bırakıp bugün tekrar adayım demek bence etik değil. Bu anlayışı doğru bulmuyorum.
“BURASI CHP, DERNEK
OLARAK GÖRMESİNLER”
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapısını herkesin iyi bilmesini istiyorum. Burası bir dernek değil, ana muhalefet partisidir. Burada, genel merkez bazında farklı bir ilin kontenjanından görev alıp sonra koltuğunuzun garanti olmadığını görünce nüfusa kayıtlı olduğunuz ile dönüp o ilin il başkanlığına aday olmanız doğru değil. Bir dernekmişçesine her koltuğa, her göreve gözünüzü dikemezsiniz. Biz burada siyaset yapıyoruz. Koltuk hedefimiz yok ve olamaz. Biz sadece örgütlerimizi toparlamak ve partimizi aktif bir yapıya kavuşturmak için çabalıyoruz. Bütün sevdamız budur.”

07 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR