Konservatuvar yaz kursları bugün başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kuru bugün başlıyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi Konse...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kuru bugün başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kuru Bugün günü başlıyor. İkinci kurun dersleri ise 30 Temmuz -17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yaz kurslarına katılacak olan öğrenciler uzman müzik eğitmenlerinin gözetiminde ve 24 ayrı sanat dalında ücretsiz eğitim görecek. Yaz kursları Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nün Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki binasında verilecek. Yaz kurslarının Bale eğitimi ise Yahya Kaptan’daki SDKM Bale Salonu’nda gerçekleştirilecek.
24 AYRI SANAT DALINDA ÜCRETSİZ EĞİTİM
Yaz okulu çerçevesinde Batı, Türk Halk, Türk Sanat Müziği, Bale ve Halk Oyunları bölümlerinin 24 ayrı branşında ücretsiz sanat eğitimi verilecek. Yaz kursları içinde bu yıl ayrıca, çocuklara müzik sevgisi kazandırmak amacıyla Müzikli Oyun Grubu uygulaması gerçekleştirilecek.
KONSERVATUVAR SINAVLARI EYLÜL’DE
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı yetenek sınavları 1-2 Eylül tarihlerinde yapılacak. Yaz kursları söz konusu sınav için önemli bir yer tutuyor. Eylül ayındaki sınavlara girmek isteyen öğrencilerin 2 Temmuz - 17 Ağustos tarihleri arasında, kimlik bilgileri ve bir adet vesikalık fotoğraf ile Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Sınav ve yaz okulu için detaylı bilgi Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın 322 18 74 numaralı telefonundan öğrenilebilir.

02 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR