M. Çolakoğlu Ortaokulu’nda “Teknoloji ve Tasarım” sergisi

Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu öğretmenlerinden Görsel Sanatlar Öğretmeni Emel Ertuğrul, öğrencilerle yapmış oldukları çalışmaları sergiledikle...

BÜYÜT


Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu öğretmenlerinden Görsel Sanatlar Öğretmeni Emel Ertuğrul, öğrencilerle yapmış oldukları çalışmaları sergiledikleri bir “Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım Sergisi” açtı.


Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu öğrencilerinin sergisi Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar ve Şube Müdürü Hacı Osman Yırtıcı’nın katılımları ile Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu’nda açılışı yapıldı. 13 Aralık’a kadar açık kalan serginin amacının öğrencilerin dönem içerisinde hayal gücünü kullanarak ortaya koydukları tasarımları sergilemek olarak belirtildi. Üretmiş oldukları tasarımların sergilenmesinin öğrencileri olumlu yönden etkilemesi ve serginin amacına ulaştığı beklenmekte olduğu bildirildi.

KÜLTÜRLER ÖĞRENİLDİ
Serginin görsel sanatlar kısmında öğrenciler birim tekrarı çalışmalarıyla yaratıcı ürünler ortaya koyarken, teknoloji ve tasarım kısmında ise grup çalışmalarıyla bir kent seçip, o kenti araştırarak kentin belirgin özelliklerini çeşitli artık materyallerle maket olarak canlandırdılar. Böylece gidip göremedikleri yerlerin kültürlerini öğrenme fırsatı buldular. Yapılan Teknoloji ve Tasarım çalışmaları arasında İstanbul Boğazı, Büyükada, Heybeliada, Abant Gölü, Şanlıurfa -Balıklı Göl, Van Gölü, Ağrı’nın Hamur ilçesi, bunun yanı sıra balon ve ağaç tutkalının bir arada kullanıldığı “balon kafalar” dikkat çekti. Okul Müdür Necmeddin Akar’ın destek olduğu sergi 13 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecektir.

09 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR