Pekcan: Başkanlık sistemi, krallık getirir

Körfez İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısına katılan HAS Parti İl Başkanı Av. Erol Pekcan, “Başkanlık sistemi, krallık getirir. Bu sistem bize uym...

BÜYÜT

Körfez İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısına katılan HAS Parti İl Başkanı Av. Erol Pekcan, “Başkanlık sistemi, krallık getirir. Bu sistem bize uymaz” dedi.

HAS Parti Körfez İlçe Başkanlığı’nın bu haftaki haftalık toplantısına İl Başkanı Av. Erol Pekcan, İl Teşkilat Başkanı Şaban Tek ve Üyelerden Sorumlu Ömür Kemer de katıldı. İlçe Başkanı Mehmet Irak, Ankara da yapılan il ve İlçe başkanlarının yapmış olduğu toplantıyla ilgili bilgi verdi. İl Başkanı Av. Erol Pekcan yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıdıktan sonra milletvekili aday adayı olan Orhan Şan’ı tebrik ederek, başarıların devamını diledi.

İKİ PARTİLİ SİSTEM
İl Başkanı Av.Pekcan ülkenin sorunlarına değinerek daha çok çalışmamız gerektiğini belirtirken AKP ve CHP tarafından yürütülen küfür ve kamplaşma siyasetinin iki partili sistem arayışının parçalarından ve adımlarından birisi olduğunu söyleyen İl Başkanı Av. Erol Pekcan , “Halkı Muhafazakarlar , Liberaller , Sağcılar, Solcular Türkçüler ve Kürtçüler diye halkı bölenler şu anda iki partili bir sistem istiyorlar. Başkanlık sistemi, krallık getirir. Demokrat bir seçimle iş başına gelmiş bir başbakanın yapacağı şey, herkesin eşit ve özgür yurttaşlar olduğu ileri bir demokrasiyi inşa etmektir. Cumhurbaşkanı ile ayakkabı boyayan iki insanı haklar bakımından aynı hale getirmektir.” İfadelerini kullandı.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR