İl Başkanlarının kahvaltısında seçim tahminleri yapıldı

AKP, CHP, Saadet Partisi ve BBP il başkanları MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün davetiyle kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya 5 il başkanının yaklaşan yerel se...

BÜYÜT


AKP, CHP, Saadet Partisi ve BBP il başkanları MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün davetiyle kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya 5 il başkanının yaklaşan yerel seçimler üzerine yaptıkları tahminler damga vurdu

Beş siyasi partinin il başkanı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün daveti ve ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldi. Negra Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltıya AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Serhat Duyar katıldı. Aydın Ünlü, konuk il başkanlarını tek tek karşıladı. Daha önce üçlü olarak bir araya gelen başkanlar ilk defa 5 il başkanı bir araya gelmiş oldu.

BELKİ TÜRKİYE’DE İLK
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda il başkanları birbirlerine gönderme yapmayı da ihmal etmedi. Yapılan göndermeler il başkanlarını zaman zaman güldürdü. Kahvaltıda ev sahibi olarak ilk sözü Aydın Ünlü aldı. Ünlü, “Zaman zaman üçlü olarak bir araya gelişyorduk. İlk defa beş il başkanı bir araya geldik. Belki de bu Türkiye’de bir ilk olacak. Etik siyaset adına Kocaeli’nin sorunlarını konuşma adına toplantılarımıza bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

KOCAELİ SİYASETİNİ RAHATLATIR
BBP İl Bakanı Serhat Duyar konuşmasında amaçlarının Kocaeli’nin menfaati için çalışmak olduğunu dile getirdi. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise Türkiye’de gerilim siyaseti yürütüldüğünü ama bunun kimseye bir faydasının dokunmadığını ifade etti. Ejderoğlu 5 il başkanının bir araya gelmesinin Kocaeli siyasetini rahatlatacağını ve tutumlarının tüm Türkiye siyasetine örnek olması gerektiğini ifade etti. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan güzel bir organizasyona imza attığı için Aydın Ünlü’ye teşekkür etti.

SEÇİMLER GERGİN GEÇİYOR
Başkan Kuşkan, yerel seçimlerin milletvekilliği seçimlerine göre gergin geçtiğini ama Kocaeli’de bir sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. Kuşkan, “Kentimizi barış ve sükunet içinde seçime götürmeyi arzuluyoruz” dedi. Kuşkan, Civelek’e Merkezi İş Alanları projesi konusunda çekincelerini ileteceklerini belirtti. Kahvaltıda son olarak AKP İl Başkanı Mahmut Civelek söz aldı. Yerel seçim sürecinin diğer seçimlere oranla biraz daha gergin geçtiğini ifade eden Civelek, her şeye rağmen aralarındaki ilişkinin devam edebileceğini göstermek içinkahvaltıya katıldıklarını kaydetti.

BOL BOL GÖNDERME YAPTILAR
Diğer il başkanlarına gönderme yapan Civelek, “Sandıktan bir parti birinci çıkacak. Aslında sandıktan kimin çıkacağını herkes biliyor” demesi diğer il başkanları arasında gülüşmelere neden oldu. Aydın Ünlü’de yerel seçimlerde oldukça iddialı olduklarını belirterek, “MHP ilk defa büyükşehir belediyesine göz kırptı. Tüm ilçelerde sürpriz yapacak adaylarımız var. Mahmut Civelek’in 13-0’ı bu seçimde bozulacak” dedi. Civelek ise araya girerek, “Nasıl bozulacak göreceğiz” diye yanıt verdi.

İDDİALAR SÖYLENDİ
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan da yerel seçimler üzerine değerlendirmelerde bulunarak, “Ben Mahmut Civelek gibi spor toto oynamam. Siyaseti bilim ışığında yapan, kamuoyu araştırmaları yapan bir partiyiz. Bir tahminde bulunmaya gerek yok. Bunu doğru bulmuyorum” ifadelerine yer verdi. Serhat Duyar da yerel seçimler üzerine, “BBP iki ilçede seçimleri alacak. Diğer ilçelerde de seçime iddialı hazırlanacağız” dedi. Sinan Ejderoğlu da, “AKP’nin elinde 13 belediyesi var. Tüm belediyeleri alma gayreti içindeyiz. AKP’de kendi içinde bazı belediyelerin başarısız olduğunu biliyor” dedi.

SİZE BİR ŞEY KALMAZ
Dört il başkanının yerel seçim tahminleri üzerine söz alan Mahmut Civelek, “Biz Kocaeli’de 13-0’ın sahibiyiz. Bunu hiç kimseye vermeye de niyetimiz yok. Yalçın abinin dediği kamuoyu araştırmalarını biz sürekli yapıyoruz. Kamuoyu araştırmalarımızda tekrardan 13-0 yapacağımızı görüyoruz. Biz belediyelerin tamamını alırız size de bir şey kalmaz” diye konuştu.

12 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR