Turan Dumlu: Ödünç oylarımızı geri alacağız

CHP Değirmendere Temsilciliği’nin her pazartesi günü yaptığı haftalık toplantısının bu hafta özel bir konuğu vardı. CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tu...

CHP Değirmendere Temsilciliği’nin her pazartesi günü yaptığı haftalık toplantısının bu hafta özel bir konuğu vardı. CHP Kocaeli Milletvekili adayı Turan Dumlu, hafta başındaki toplantıda hazır bulundu ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. CHP Gölcük İlçe Başkanı ve bazı partililer de Dumlu’ya ziyaretinde eşlik etti. Dumlu, 7 Haziran seçimlerine atıfta bulunarak, “Bu dönemde partimizden giden ödünç oyları 1 Kasım’da geri alacağız ve CHP’yi birlikte iktidara taşıyacağız” dedi.

 

“TERÖRÜ BİTİRMELİYİZ”

Toplantıda ilk olarak konuşan ilçe başkanı İsmet İşeri, partilileri selamladı. Daha sonra söz alan milletvekili adayı Turan Dumlu, “Türkiye’nin büyük sorunlarından biri terördür. Bu beladan kurtulmalıyız. Türkiye’yi Suriye, Mısır, Irak gibi bir ülke haline getirmek istiyorlar. Her gün şehit haberleri geliyor. Bu bizleri çok üzüyor. Terörün, akan kanın tek sorumlusu AKP’dir” dedi.

 

“CHP İKTİDARA GELECEK”

CHP’nin tek başına iktidar olması ile sorunların çözüleceğini dile getiren Turan Dumlu, “Tek başına iktidara gelmeliyiz. Türkiye’ye 2.5 milyon Suriyeli geldi. Bu insanlara yazık, bizler kardeşiz, sağduyulu olmalıyız, birlikte yaşamalıyız, Yargı bağımsız değil. Faşist anayasanın yerine demokratik bir anayasaya ihtiyacımız var. 1 Kasım’da CHP iktidara gelecektir” diye konuştu. Dumlu konuşmasının sonunda kimsenin kırgınlık yaşamadan taşın altına elini koşmasını istedi.

29 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

İzmitli - Her şeyleri rant,Vatandaşı düşünen yok!..(Halıdere taş ocağı ve Sürekli yükseltilen yollar!)

Bu taş ocağı para kazansın diye yol yapılırken veya onarılırken yollar illaki her defasında yükseltiliyor!..yani yola stabil malzeme (çakıllı malzeme)seriliyor her defasında..Bizim köyün mezarlığının yanından geçen yol daha öncede doldurulup yükseltilmişti,geçen aylarda tekrar yol yapımında stabil malzeme dökülerek yükseltildi.Yol mezarlık girişinden çok yüksek oldu bu nedenden!..

Aynı durum çarşıdada yapılıyor yol yükseltildiğinden bazı dükkanlar yol altında kalıyor veya yol dükkan girişinden yüksek oluyor..Vatandaşı insanları düşünen yok!..sırf bu firmalar para kazansınlar diye her defasında yollar yükseltiliyor…Aklıma geldi Ford sapağındaki köprünün korkuluklarına yandan bakın,eski Gölcüklüler bilir yolların eski seviyelerini…her seferinde yollu yükseltmekte ne oluyor hırsız rantçılar,sonunuz hiç iyi olmayacak.

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
06

İzmitli - Akp gitmezse Emekçiye,vatandaşa hayat dahada zorlaşacak

Torba yasadan işçiye,çalışana tombala yok!Bu torbadan ülkede emeklilik yaşı çok yüksek işçi çalışanlara bir tombala yokmu;Erkekler:55,Bayanlar:50'olmalı.Meslek lisesi staj başlangıçları SGK'başlangıcı sayılmalı,Emeklilikte yaşa takılanlar mağdur...Yasalar hep Vekillere,Holding patronlarına,Para baronlarına var,Vatandaş ölsünmü?

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
05

İzmitli - Emeğin kenti Kocaeli kime oy verecek?..

Türkiye için emeklilik yaşı çok yüksek kimse 65'yaşında emekli olamaz!Bu yasa mezarda emeklilik yasasıdır.Erkeklerde:55,Bayanlarda:50 yaş olmalı.Bu yaş sınırlarıda;Bedenen fiziken,Kimyasalla ve kimyasal ortamda,Yer altında çalışanlar için yüksek,bu tür iş kollarında 45’yaşında Emeklilik olmalı.

ASGARİ ÜCRET;Asgari ücrete gelince Asgari ücret Esnaf,Küçük işletmeler,Kobiler içindir(Gücü yeten işveren fazla ücret verebilir),Asgari ücretin Holding ve Holding fabrikalarında,Kamuda işi ne?..Olmamalı,olamaz.

Emekli maaşı;1000 tl.nin altında Emekli maaşı olmamalı,kalmamalı.

Vergi;Koç Holdingle emekçi işçi aynı oranda vergi vermemeli,Bordrolu çalışan vergi kölesi olmamalı,sistem zengine çalışıyor zengin dahada zengin oluyor.

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
04

İzmitli - Mehmet ELLİBEŞ’e ve rant tayfasına;

Başkan sen depremden sonra nerede yaşıyordun?Aklın neredeydi?Sen daha yeni yapılan yapıları yapılandıramadın kentsel dönüşümü eline gözüne bulaştırırsın..Yeni yapılan yapılarda kat kısıtlaması saçmalığı uyguladınız Gölcüğün köye dönmesindeki en büyük etkenlerden..Neden 7,8,10 kat resident tarzı yapılar yapılmasına müsaade vermedin?..Yeni yapılan Toplu konut projeleri,sitelerin,alış-veriş,iş merkezi,kamu hizmet binaları,Mahallelerde blok site konutların,Camilerin alt bodrum katlarında otopark neden yok?Neden yaptırılmadı?..Baştan söyleyeyim;Kentsel dönüşümde vatandaşa kazık atılmaya kalkılırsa kan akar,örneğin:4'dairesi veya iş yeri dükkanı olana aynı m2'de eksik olmayacak(fazla m2 verilebilir) verilmezse kan akar..Geriye para isteneceği söyleniyor deprem konutlarında yapıldığı gibi geri ödeme ulan kendi malıma niye para ödeyeceğim!..Bana göre bu RANTSAL DÖNÜŞÜM son,son rant elde edelim…BİRAZ DAHA ZENGİN OLALIM MEZARADA PARAYLA GÖMÜLELİM…

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
03

korfez lı - Hangılerını....H D P Ye verdıklernızı mı ....

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
02

dogrucu - H D P ye verdıgınız oyları gerı alın ve mılletten ozur dıleyın..

belkı o zaman

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
01

korfezlı - % 20 25 le ıktdar olacaklarmısssssss....

bunlar vallahı baska dunyada yasıyorlar...

Yanıtla . 0Beğen 29 Eylül 10:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR