Hayat Kimya, temizlik kağıdı sektöründe 10. yılını geride bıraktı

Fuara katılan Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kiğılı, üretici ve tedarikçilerle bir araya gelirken, “2006’dan bu yana 10 senede kapasitemiz itibariyle dü...

Fuara katılan Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kiğılı, üretici ve tedarikçilerle bir araya gelirken, “2006’dan bu yana 10 senede kapasitemiz itibariyle dünyanın 16. büyük üreticisi haline geldik, üstelik ileri üretim teknolojilerimizi Türkiye’den yatırım yaptığımız ülkelere ihraç eder konumdayız. Markalarımız ise 100’e yakın ülkede bizi gururlandırıyor. Yatırıma ve büyümeye devam ederek, konumumuzu güçlendireceğiz.” dedi.

 

1400 KATILIMCI YERİNİ ALDI

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Tissue World, sektör tedarikçilerin yanı sıra, sektörün yarı mamul ve makine üreticilerini de ağırladı. Doğu Avrupa’dan Rusya’ya, Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan (BDT) Orta Doğu ve Orta Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada iş yapan kağıt sektörü profesyonellerini bir araya getiren Tissue World İstanbul’da, dünyanın 16., Orta Doğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa'nın en büyük kağıt üreticisi Hayat Kimya ile birlikte, 45 firma ve 1400 katılımcı yerini aldı.

 

DÜNYANIN 16’NCI ÜRETİCİSİ

Bu yıl sadece bir fuar olarak değil, zengin bir konferans içeriğiyle de sektöre hizmet sunan Tissue World’e katılan Hayat Kimya, fuardaki standında, dünyanın birçok yerinden gelen katılımcılara üstün teknoloji ve yüksek kaliteli ürünlerini tanıttı, merak edilen soruları yanıtladı. Konferans ve fuara katılan Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kiğılı, üretici ve tedarikçilerle biraraya gelirken, “2006’dan bu yana 10 senede kapasitemiz itibariyle dünyanın 16. büyük üreticisi haline geldik, üstelik ileri üretim teknolojilerimizi Türkiye’den yatırım yaptığımız ülkelere ihraç eder konumdayız. Markalarımız ise 100’e yakın ülkede bizi gururlandırıyor. Yatırıma ve büyümeye devam ederek, konumumuzu güçlendireceğiz.” dedi.

 

HAYAT KİMYA ÖNEMLİ BİR OYUNCU

Türkiye’nin ardından Mısır, İran ve Rusya olmak üzere 4 ülkede üretim yapan Hayat Kimya, dünyanın en büyük 16., Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın ise en büyük temizlik kağıdı üreticisi unvanlarını gururla taşıyarak, kuvvetli markalarını globalleştiriyor. 24 saat kesintisiz üretim teknolojisiyle, kağıt üretiminde 2012’den beri dünya hız rekorunun sahibi Hayat Kimya, yenilikçi ve sürdürülebilir bakış açısıyla büyüyor. Kağıt üretiminde sektör ortalamasının çok altında su tüketimi yaparak, bu konuda Türkiye’de lider, Avrupa’da ise 3. sırada yer alarak sürdürülebilirliğe destek oluyor. Kojenerasyon teknolojisiyle üretimdeki enerji verimliliğini yüzde 70’lere taşıyor. 

09 Ekim 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR