Emekli-Sen AİHM’e faks çekti

Emekli Sen Kocaeli Şubesi ve Kartepe Emekli-Sen Şubesi’nin PTT binası önünde ortaklaşa düzenlemiş olduğu basın açıklamasında konuşan Kocaeli Emekli Se...

BÜYÜT

Emekli Sen Kocaeli Şubesi ve Kartepe Emekli-Sen Şubesi’nin PTT binası önünde ortaklaşa düzenlemiş olduğu basın açıklamasında konuşan Kocaeli Emekli Sen Şube Başkanı Barbaros Tantan, “Emeklilerin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla 1995 yılında kurulan sendikamız hakkında, Yargıtay 4’ncü Hukuk Dairesi 2007 yılında ‘emeklilerin sendika kurması yasak’ değerlendirmesi yaparak kapatma kararı verdi.

Dosya, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi 23/4 maddesi ile İnsan Haklarını ve Temel Özgürlükleri Koruma Sözleşmesi’nin 11. maddesine aykırı olduğu iddiasıyla tarafımızdan 2008’de AİHM’e gönderildi.

Örgütlenme özgürlüğünü engelleyen devlet uygulamalarının son bulması ve dosyanın acilen sonuçlandırılması talebinde ısrarcıyız. Bu talebi bir kez daha AİHM Başkanlığı’na faks çekerek dile getiriyoruz. Sendika haktır, engellenemez” dedi.
Haber: Suphi DOĞAN

16 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR