Gölcük Devlet Hastanesi yeni ek hizmet binasına yoğun ilgi

Yıllardır asker ve yakınlarına, son yıllarda kısmen sivillere de hizmet veren Gölcük Asker Hastanesi 26 Ağustos itibarı ile Gölcük Necati Çelik Devle...

Yıllardır asker ve yakınlarına, son yıllarda kısmen sivillere de hizmet veren Gölcük Asker Hastanesi 26 Ağustos itibarı ile Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi ek binası olarak hizmet vermeye başladı. Şehir merkezine yakınlığı sebebiyle yeni ek bina ciddi hastalar tarafından teveccüh görüyor. Mevcut hali ile 100 hasta yatağı olan yeni hastanede 27 uzman hekim, 2 diş hekimi, 75 hemşire, 3 ebe, 155 memur ile toplam 265 çalışan hizmet veriyor.

 

HER BRANŞTA POLİKLİNİK

Devir sonrası ilk günden itibaren verilen hizmetlerde hiçbir aksama yaşanmayan hastanede ilk ameliyat kadın doğum servisinde gerçekleştirildi. Op. Dr. Zeki Mestan tarafından başarı ile gerçekleştirilen ameliyattan dolayı hasta ve yakınları memnuniyetlerini dile getirdiler. Hastanede her branşta poliklinik, yataklı servis, doğum, ağız diş sağlığı, laboratuvar, görüntüleme (BT ve MR) ve hiperbarik oksijen tedavisi hizmetleri verilmekte.

 

RİNG SERVİS İLE TAŞINIYORLAR

Muayene olmak isteyenler Sağlık Bakanlığı Merkezi Online Hekim Randevu Sistemi "MHRS" aracılığıyla veya Alo 182’yi telefonla arayarak Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi ek binayı tercih edebiliyor. Hastane binasına ulaşım için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda şehir içi toplu taşıma araçlarının Kalyon Kapı yakınındaki “Kerim Ağa Rampası” mevkiinden geçmesi sağlandı. Kalyon Kapıya gelen vatandaşlar kimlik kontrolleri sonrası ring servis araçlarıyla hastane ile giriş kapısı arasında ücretsiz olarak taşınıyor.

 

SİVİL HALKA DA HİZMET VERİLİYOR

Devir öncesi hastane yemekhanesinden hizmet alamayan sağlık çalışanları, devir sonrasında artık yemeklerini hastanede ücretsiz olarak yiyebiliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney, “Hastanenin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrası burada daha önce verilen sağlık hizmetleri aynen devam etmekte olup hizmet kalitesinin daha yukarıya taşınması için ciddi çaba sarf edilmektedir. Hastanemiz asker aileleri yanı sıra sivil halkımıza da hizmet veriyor. Kaliteli ve rahat bir ortamda muayene ve tedavi olmak isteyen tüm halkımızı yeni hastanemize bekliyoruz” dedi.

07 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR