KYÖD’lü öğretmenler sonbahar sempozyumunda

ODTÜ KYÖD İÖO öğretmenleri bu yıl Eyüboğlu, Robert, Üsküdar Amerikan ve Koç Okullarının da planlama komitesinde bulunduğu 15. Sonbahar Öğretmenler Sem...

BÜYÜT

ODTÜ KYÖD İÖO öğretmenleri bu yıl Eyüboğlu, Robert, Üsküdar Amerikan ve Koç Okullarının da planlama komitesinde bulunduğu 15. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu’na katıldı.
 
Enka Okullarında düzenlenen ve ülkemizin çeşitli okullarından öğretmenlerinin katıldığı bu sempozyumun misyonu Türkçe ve İngilizce konuşan öğretmenlerin uzmanlıkları ile ilgili ortamda bir araya getirmesiydi. Bu amaç doğrultusunda gerçekleşen çalışmalarda ODTÜ KYÖD İlköğretim Okulu öğretmenleri deneyim ve bilgilerini meslektaşlarıyla paylaşmak fırsatı buldular.
 
SUNUM YAPILDI
Sempozyumda okulun İngilizce öğretmeni Görkem Arbak Bilek öğrenci motivasyonunu arttırma konusunda hazırladığı “Motivation Through Fun Activities: How to motivate your students and jazz up your lessons with ice-breakers, energizers and warm-up activities”  adlı sunumu İngilizce öğretmenleri tarafından büyük ilgi gördü; Sınıf öğretmeni Arzu Ersoy ise meslektaşlarının son yıllarda karşılaştıkları çeşitli problem davranışlar için kullanılacak sistematik davranışlar üzerine hazırladığı “Uygulamalı Davranış Analizi, Hedef Davranış Belirleme, Davranış Değiştirme Teknikleri” isimli sunumuyla takdir gördü.
 
BİLGİYİ PAYLAŞTILAR
Sempozyumda Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ebru Karakullukçu da Fen ve Teknoloji dersinde kavram yanılgılarının neler olduğu ve bunların nasıl düzeltileceği üzerine hazırladığı “Yaratıcı Drama Yöntemini Fen ve Teknoloji Dersinde Bilgiye Dayalı Konulara ve Kavram Yanılgılarına Uyarlama” isimli sunumuyla bilgilerini fen ve teknoloji öğretmenleriyle paylaştı. Katılımcı öğretmenler sempozyumun çok verimli olduğunu ifade ederek okullarına memnun döndüler.

29 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR