Amiral, geri dönüşümü profesörle anlatacak

Karamürsel Amiral İlkokulu Aile Birliği, öğrencilere ve ev hanımlarına verilecek kurslarla naylon poşet ve pet şişelerin basit yöntemlerle geri dönüşü...

BÜYÜT

Karamürsel Amiral İlkokulu Aile Birliği, öğrencilere ve ev hanımlarına verilecek kurslarla naylon poşet ve pet şişelerin basit yöntemlerle geri dönüşümünü sağlayacak, Çevre bilincini geliştirmeye yönelik konferanslar verecek ve kurslarda üretilen ürünleri sergileyecek.

Amiral Karamürsel İlkokulu Aile Birliğinin düzenlediği Konferansa, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı, D.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü-Çevre Bilimleri Gelişimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel konuşmacı olarak geliyor.
PROJENİN AMACI :
Amiral Karamürsel İlkokulu Aile Birliğinin amacı, çevreye duyarlı gençlerin yetişmesini ve halkın daha bilinçli bir çevre dostu olmasını sağlamak, naylon kullanımını en aza indirerek çevrenin korunmasına katkıda bulunmak,

ÇEVREYE ZARAR ÖNLENECEK
Okul Aile Birliği Başkanı Gülsüm Ekin ve Muhasip üye Arzu Salman tarafından yapılan açıklamada; “özellikle öğrencilerimize ve ev hanımlarına yönelik kurslar düzenleyerek, alış-verişlerimizde kullanılmış, evlerimizde bulunan naylon poşet ve pet şişe gibi atık materyallerden çeşitli aksesuarlar ve küçük ev eşyaları yapmayı öğreteceğiz. Ortaya çıkan kullanışlı ürünler sayesinde boş zamanlarını değerlendiren ev hanımları bunları satarak gelir de elde edebilecekleri gibi, geri dönüştürdükleri naylon poşet ve pet şişelerin çevreye zarar vermesini önlemiş olacaklar.Çevreye atıldıklarında yok olmaları 1000 yıl süren naylon poşetler güneş ışığı ve yağmur suyu ile birleşerek oksijen polimerlerine ayrışması sonucu ekolojik dengeye ölümcül zararlar vermekte, bir çok hayvan neslinin yok olmasına sebep olmaktadır.

ÇEVRE BİLİNCİ
Projemiz kapsamında konferans verecek olan Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı, D.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Çevre Bilincini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, “Naylon Aşkı Öldürür” adlı kitabın yazarı Sayın Prof. Dr. Hamdi Temel aktaracağı bilgilerle çocuklarımız ve ev hanımları başta olmak üzere halkımızı; naylon poşetlerin çevreye verdiği zararların boyutları, dünyada ve yurdumuzda naylon poşet kullanımı, naylon kullanımına alternatifler gibi bilgilerle çevre bilincini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

NAYLON AŞKI ÖLDÜRÜR
Konferans sonunda kurslarda elde edilen ürünler bir defile ile sergilenecek ve defilenin sonunda öğrencilerimiz davetlilere naylon poşetlerin kullanımına alternatif fileleri ve Prof. Dr. Hamdi Temel’in “Naylon Aşkı Öldürür” adlı kitabını dağıtacaklar. Eş zamanlı olarak kurslara katılan ev hanımlarına katılım belgeleri verilerek etkinlik sona erecek.”
Denildi. Karamürsel’de Okul Aile Birliği tarafından bir ilk olan PROFESÖRLÜ Geri Dönüşüm projesi Konferansı,21 Ocak 2013 günü Belediye Kültür Merkezinde yapılacak.

16 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR