Yuvacık barajından Elektrik Üretilecek Cengiz Topel’den ilk uçuş 28 Haziran

Sanayive Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde müjdeleri açıklamaya devam ediyor. Bakan Ergün “Yuvacık Barajı’nda gereken y...

BÜYÜT

Sanayive Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde müjdeleri açıklamaya devam ediyor. Bakan Ergün “Yuvacık Barajı’nda gereken yatırımlar yapılarak elektrik üretimi yapılacaktır. Bununla birlik de 28 Haziran tarihinde Cengiz Topel Havaalanından uçuklar başlayacak” açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Kuyumcular Derneği’nin konuğu oldu. Belediye İş Hanı’nda düzenlenen kahvaltıda açıklama yapan Dernek Başkanı Cemalettin Tüysüz “200 üyesi bulunan dernek durumundayız. Vatandaşa önemli hizmette bulunuyoruz. Dünya genelinde rezervler bizlere göre belirlenmektedir. Üyelerimiz arasında iyi iletişim kurulması önemlidir” açıklamasında bulundu.

Kıt olan şeyler değerlidir diyen Bakan Ergün “Bizona değer verdiğimiz sürece değerlidir. Altın ne işe yarar. Takarsın takıştırırsın, yemezsin içmezsin bizler değer verdiğimiz için değerlidir. Dünyanın her yerinde değeri vardır. Ülkemizde rezervler olabilecek olan krizin önüne geçmek amacıyla bulundurulmaktadır. Kendi içimizden kaynaklanan krizlerle boğuştuk. “Dünya bir gündür oda bugündür” anlayışı olmaz” diyen Bakan Ergün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na göndermede bulundu.

CHP’YE GÖNDERME
Ergün “Siyaset dahi bunu diyemezsiniz. 12 Haziran günü 3 oy fazla alanın koltuğu garantidedir. O zaman ne diyecek bak ben oylarımı en azından biraz arttırdım. Ben liderlik yapabilecek adamım. Hepiniz benim etrafımda toplanın normalde ülke yönetecek insanların sorumluluğunda popilizim yapılamaz. Dünya bu gün oda bugün demek olmaz. Bunu biz yapamadık. Partimizin kuruluşunda bile yapamadık. Ülkemizde siyasete yargı yokluyla müdahaleler olmuştur. Millet bize verdiği destek sonrasında sorumlu hareket etmeye çalıştık. Siyasette çok demokrat davranmayan oldu. Yargı yoluyla seçimlere müdahale edilmek isteseler bile bundan yararlanmak istediler” dedi.

YUVACIK BARAJINDAN ELEKTRİK CENGİZ TOPEL UÇUŞ
Görmek istemeyen daha kör duymak istemeyenden daha sağır kişiyi bulamazsınız diyen Bakan Ergün “Bankalar batırıldı. Onlar ödemedi bizler ödedik. Suikast planları yapanları yakalıyoruz. Muhalefet tarafından siz muhalifleri hapsa atıyorsunuz diyorlar. Muhalif olarak gereken eleştirileri yaparsınız. Muhalif olabilirisiniz. Ülkede istikrar çok önemlidir. Bunun nedeni güçlü olmak durumundayız. Üretimlerin artması için enerji yatırımları önemlidir. Nerede bir akarsu varsa oradan elektrik üreteceğiz. Hatta Yuvacık Barajından da elektrik üreteceğiz. Kış aylarında özellikle suyun fazla olduğu aylarda üreteceğiz. Orada ki potansiyeli kullanmalıyız. Nerede potansiyelimiz varsa onu kullanmalıyız. 28 Haziran tarihinde Cengiz Topel Havaalanı’ndan ilk uçuşlar başlayacak. Hedefler belirlenmelidir ki bunu başarmalıdır” açıklamasında bulundu.

07 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR