MHP Kocaeli milletvekili aday listesi - 26. Dönem

Kocaeli’deki milletvekili aday listesini açıklayan MHP’de favori adaylar yerlerini korudu. 7 Haziran’da partinin ilimizdeki tek milletvekili olarak s...

Kocaeli’deki milletvekili aday listesini açıklayan MHP’de favori adaylar yerlerini korudu. 7 Haziran’da partinin ilimizdeki tek milletvekili olarak seçilen Saffet Sancaklı, yine listenin zirvesinde yer aldı. Sancaklı’nın ardından ikinci sırada bulunan, 7 Haziran’da ise son anda vekilliği HDP’li li Haydar Konca’ya kaptıran Lütfü Türkkan ise yerini korumayı başardı.

 

BÜYÜK DEĞİŞİM VAR

MHP listesinin kalan bölümlerinde ise büyük değişiklikler yaşandı. 7 Haziran’da aday gösterilen Hilal Elmas, Rıza Ağdağ, Ruhi Çavdar, Kemal Köse, Nurdoğan Kaçar, İlhan Tan ve Süleyman Pekin listede yer almazken, geçen seçimde 11. sırada bulunan Ahmet Yeşil, 1 Kasım seçimlerinde üçüncü sıraya kadar yükseldi.

 

KAMAN LİSTEYE GİRDİ

Son yerel seçimde Darıca Belediye Başkan adayı olan Arif Gülen dördüncü sıradan aday gösterilirken, DP’den ayrılarak partiye katılan Dr. Serdar Kaman ise beşince sıraya, eski belediye başkanlarından Musa Coşkun ise altıncı sırada yer aldı. 7 Haziran’da 10. sırada bulunan Dijle Akın da bu kez yedinci sırada kendine yer buldu. Osman Beniz, Kürşat Sönmez, Derya Çavdar ve İsmail Okumuş ise listenin yeni isimleri oldular.

 

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 7 HAZİRAN ADAYLARI 1 KASIM ADAYLARI 1 Saffet SANCAKLI 1 Saffet SANCAKLI 2 Lütfü TÜRKKAN 2 Lütfü TÜRKKAN 3 Hilal ELMAS 3 Ahmet YEŞİL 4 Rıza AĞDAĞ 4 Arif GÜLEN 5 Ruhi ÇAVDAR 5 Serdar KAMAN 6 Kemal KÖSE 6 Musa COŞKUN 7 Nurdoğan KAÇAR 7 Dicle AKIN 8 İlhan TAN 8 Osman BENİZ 9 Süleyman PEKİN 9 Kürşat SÖNMEZ 10 Dijle AKIN 10 Derya ÇAVDAR 11 Ahmet YEŞİL 11 İsmail OKUMUŞ

 

saffet-sancakli-002.jpg

1. Saffet Sancaklı

Kocaelispor’un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 yılında eski Yogoslavya’nın Tutin şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda futbola başladı. Sancaklı, iki kez Kocaelispor’a transfer oldu. Kocaelispor’da 1991-1994 yılları arasında oynadığı 108 maçta 37 gol attı. 1995-1996 yılında ikinci kez transfer olduğu Kocaelispor’da bu kez 35 maçta 16 gol atarak büyük başarı gösterdi ve Kocaelispor’a Türkiye kupasını kazandırdı. Süper Lig’de toplam 130 gol atarak adını 100’ler kulübüne yazdırdı.

Uzun yıllar ilimizde futbol oynayan ve kazandıklarıyla ilimizde yatırımlar da yapan Sancaklı, 2007 genel seçimlerinde MHP’den İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. 2011 genel seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı olan Sancaklı, milletvekili seçilememişti. Devlet Bahçeli’nin 6. kez genel başkan seçildiği büyük kurultayda Bahçeli’nin listesinden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi seçildi. Sancaklı, geçtiğimiz seçimlerde MHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu. 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP Kocaeli'den 1. sıra adayı olarak gösterilen Sancaklı, Meclis'e girerek milletvekili olmuştu.

lutfu-turkkan-002.jpg

2. Lütfü Türkkan

5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. 1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. 24. Dönem MHP Kocaeli milletvekili olan Türkkan, 25. dönemde de 2. sıradan aday olarak gösterilmişti.

yesil.jpg

3. Ahmet Yeşil

1982 yılında Konya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite bitirerek Yüksek İş Sağlığı bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüzyıl Şirketleri’nin genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. İnsan Kaynakları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Evli ve 2 çocuk babası.

arif.jpg

4. Arif Gülen

Arif Gülen, 22 Ağustos 1979 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Memur bir ailenin en küçük çocuğu olan Gülen, 1987 yılında, ilkokul ikinci sınıfta babasının tayini nedeniyle Kocaeli’nin Darıca ilçesine yerleşti.

İlk, orta ve lise öğrenimini Danca’da tamamlayan Gülen, Anadolu Üniversitesi iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans ve Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Yüksek Lisans (Tezli) mezunudur. 1997—2002 tarihleri arasında güvenlik sektöründe muhtelif şirketlerde güvenlik görevlisi, güvenlik amiri, güvenlik müdürü, güvenlik sorumlusu, bölge müdürü, bölge müfettişi, pazarlama sorumlusu, bölge koordinatörü olarak beş yıl boyunca profesyonel iş hayatında kariyer yapmıştır. 2002 yılında kendi işini kurmuş, kısa sürede güvenlik ve temizlik sektörlerinde Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelmiştir.

2002—2009 yılları arasında Türkiye genelinde şirketlerinde 10.000′ i aşkın personel istihdam eden Arif Gülen, şirketini kurduğu ilk iki yıldan sonra 1000 personel 2008 yılı itibari ile 1300 personel istihdam etmiştir. Süreç içerisinde hizmet sektöründe reklam hizmetleri, emlak, ev elektroniği ve gıda işlerine de girmiştir.

Gülen, halen Gebze Ticaret Odası’na bağlı 300′e yakın güvenlik, sosyal hizmetler, emlak şirketlerinin ve kuaför salonlarının bulunduğu Meslek Grubu’nun komite başkanlığını yürütmektedir.

Son Genel Kurul’da, hemşerilerinin teveccühü ile Darıca Kars İli ve İlçeleri Derneği’nin Başkanlık bayrağını teslim alan Gülen’in Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) üyesi olup yayınlanmış ”Bırak Aklın Seni Geçsin” isimli kişisel gelişim kitabı, yayınlanmak üzere Derleme ve Araştırma konulu 2 kitabı daha yer almaktadır. Yayınlanmış 50’ye yakın makalesi bulunan Arif Gülen, evli bir erkek çocuğu babasıdır.

serdarkaman.jpg

5. Serdar Kaman

1965 Elazığ doğumlu. Evli 2 çocuk babası. 1987 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Tıp Doktoru Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı. Özel Akademi Hastanesi’nde görev yapıyor. Kaman, bir dönem DP’de siyaset yapıyordu.

musa.jpg

6. Musa Coşkun

1956 yılında Trabzon Yomra’da doğan Musa Coşkun, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Coşkun, Kocaeli Üniversitesi Vakfı Yönetim – Organizasyon Programı’nı bitirdi. Bir dönem Uzunçiftlik Belediyesi’nde çalışan Coşkun, 1984 – 1994 yılları arasında iki dönem Uzunçiftlik Belediye Başkanlığı yaptı. Bunun sonrasında Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde elektrik öğretmenliği yapan Coşkun, 1999 yılında üçüncü kez belediye başkanı seçildi. Coşkun 2007 yılında belediye başkanlığından emekli oldu. Evli olan Coşkun’un iki çocuğu var.

dijle-003.jpg

7. Dijle Akın

Dijle Akın, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri bölümünden mezun oldu. Özel bir firmada yönetici olan Akın, 25. dönemde MHP Kocaeli 10. sıradan aday olmuştu.

osman-003.jpg

8. Osman Beniz

1972 Ordu doğumlu. Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Gebze Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı ve MHP Gebze İlçe Yöneticiliği yaptı. İstanbul Barosu’nda kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor. Ayrıca Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Sekreteri görevini hala yürütmekte. Evli ve 2 çocuk babası. Beniz, 25. dönemde de 8. sıra adayı olan İlhan Tan'ın istifası üzerine 8. sıradan aday olarak gösterilmişti.

kurs-001.jpg

9. Kürşat Sönmez

1987’de Gölcük’te doğdu. Bir Dönem Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Selçuk Üniversitesi Otomotiv Bölümü Mezunu. Bekar. 

derya-001.jpg

10. Derya Çavdar

1973 Bayburt doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Evli ve bir oğlu var. MHP’de 1996 yılında MHP Gölcük  İlçe Kadın Kolları başkanlığı yaptı. 1998’de MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı üstlendi. 1999 yılında gelişen yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği adaylık geçmişi de var. 1999-2002 yılları arasında rahmetli O. Vecdi Verit döneminde İl Başkan Yardımcılığı görevi yaptı. Şimdi Gölcük’te esnaf olan Çavdar, 16 yıldır iş kadınlığı yapıyor.

ismail-okumus-002-001.jpg

11. İsmail Okumuş

1961 yılında Bayburt'ta doğdu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Beta Mühendislik Elektronik İnş. San.Tic. Ltd. Şti'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürmektedir. 2004 yılında MHP il meclis üyeliği ve 2011 yılındaki genel seçimlerde de MHP Kocaeli Milletvekili adaylarındandır. 2 çocuk babası. Okumuş, 2011 yılındaki genel seçimlerde 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti.

 

MHP Kocaeli milletvekili ADAY ADAYLARI listesi için buraya tıklayın

18 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR