Türkkan soruyor, Çiçek yolluyor

Daha doğrusu taşıyamıyor çünkü Türkkan'ın verdiği önergelerin birçoğu Meclis Başkanı engeline takılıyorMHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kürt şa...Daha doğrusu taşıyamıyor çünkü Türkkan'ın verdiği önergelerin birçoğu Meclis Başkanı engeline takılıyor

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kürt şarkıcı Şivan Perver’in Kürtçe’nin resmi dil olması talebine Başbakan Erdoğan’ın verdiği “vakti var” cevabında kastedilen vaktin ne zaman olduğu sorusuna yanıt alamamasına sert tepki göstermişti. Türkkan Meclis Başkanı'na "Bir Milletvekili sorularına yanıt alamıyorsa, o Milletvekilinin parlamentoda ne işi var?" sorusunu yöneltmişti.
KÜRTLERİN LİDERİ

Türkkan'ın bu çıkışından kısa bir süre sonra iki soru önergesi daha Cemil Çiçek barajına takıldı. Meclis Başkanı'ndan dönen soru önergelerinden ilki Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın "Beğenseniz de beğenmesiniz de Kürtlerin lideri Öcalan" söylemiyle ilgili önerge. Atalay'a "Türkiye'de yaşayan Kürtlerin ne zamandan beri lideri var" diye soran Türkkan, "Eğer Öcalan Kürtlerin lideriyse, Başbakan Erdoğan kimin hangi ırkın lideri?" sorusuna da yanıt aramıştı. Meclis Başkanı Başbakan Yardımcısı Atalay'ın sözlerine açıklama istediği sorularını istişare amaçlı konu içerdiği gerekçesiyle geri yolladı.
HALKIN BAŞKANI
Lütfü Türkkan'ın dönen bir diğer soru önergesi. Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının hangi gerekçe ile Tillo olarak değiştirilmesi. Aslında bu soru önergesi ikinci kez Meclis Başkanı'ndan dönüyor. Daha önce de aynı önergenin sorularının değiştirilmesini isteyen Cemil Çiçek, bir kez daha önergeyi geri gönderdi. Önergelerinin yine Meclis Başkanı'ndan dönmesine MHP'li Türkkan sessiz kalmadı. Türkkan, Meclis Başkanı'nın görevinin Hükümeti korumak olmadığını söyledi. Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i Hükümet’in değil halkın Meclis Başkanı olmaya davet etti.

08 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR