Pazar günü ‘Sevgide Buluşalım’

Geleneksel “Sevgide Buluşalım” etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde 1 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.Kentin kültür ve inanç h...

BÜYÜTGeleneksel “Sevgide Buluşalım” etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde 1 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

Kentin kültür ve inanç hayatına değer katmak amaçlı 7 yıldır Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinliğin bu sene 8’ncisi gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili Antikkapı Restaurant’ta basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, “Alevisi Sünni’si tek ve bütün olan milletimizin birbirine olan gönül bağını bir kez daha dünyaya Kocaeli’den haykıracağız” dedi. ‘Sevgide Buluşalım’ etkinliği Uluslararası Fuar Merkezi’nde (Interteks) 1 Aralık Pazar günü 13.00 ile 17.00 arası düzenlenecek.

“ÜLKEMİZİ YÖNETENLERE ÖRNEK OLSUN”
Dernekler adına konuşmasını gerçekleştirmek üzere söz alan Darıca Cemevi Başkanı Şeref Arslan, “Bizler barışın ve huzurun yanında yer almış bir toplumuz” diyerek duygularına karşılık veren İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Arslan, “Bu duygularımızın siyasi gölge altında kalması bizi üzer. Sevginin siyaseti ve tarafı olmaz. Kocaeli bu birleşimle ülkemizi yönetenlere örnek olmasını istiyorum” diyerek sözlerine son verdi.

“KARDEŞLİĞİMİZ NİCE BİN 400 YILLARA TAŞINSIN”
Arslan’dan sonra söz alan Ersin Yazıcı, “Kerbela vahşetini lanetliyoruz. Bin 400 yıllık kardeşliğimiz, daha nice bin 400 yıllar sonrasına taşınsın” diyerek Alevi kardeşlerimizle sadece yılda bir kez değil, yıl içerisinde de bir araya geldiklerini vurguladı. Derneklerin bazı ihtiyaçlarının karşılanmasında gayret ettiklerini ve birbirleriyle irtibatı kesmediklerini ifade eden Yazıcı, “Bize göre bize et tırnaktan ayrılmaz” şeklinde konuştu.

KATILIMCI DERNEKLER
Etkinliğe Gebze Cem ve Kültür Evi Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Teslim Yıldız, Gebze Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Ali Akbaş, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi Derneği Başkanı Mahmut Eskin, Derince Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Hüseyin Gülseven, Darıca Cemevi Anadolu Kültür ve Görgü Derneği Başkanı Şeref Arslan, İmit Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ekber İncesu, Çayırova Cem Vakfı Abdal Musa Cemevi Şubesi Başkanı İbrahim Aras, Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültü Vakfı Başkanı Selami Karanfil ve ayrıca Cem Vakfı ile Alevi Din Hizmetleri Başkanlığı da katılacak.

PROGRAM AKIŞI
Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik 13.00’te başlayıp, tanıtım filmi, programa destek veren dernek başkanlarının sahneye daveti, protokol konuşmaları (Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Celal Özer, Cem Vakfı’ndan İzzettin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Ercan Topaca), Mercam Erzincan tarafından deyişler, Kuran-ı Kerim okunması, Erkan Cem’i (Kerbela), 15.15’te dua, aşure dağıtımı ve kapanış ile son bulacak. Program Cem TV’den, TV10’dan, TV41’den ve Kocaeli TV’den naklen yayınlanacak.

25 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR