AK Genç İzmit, devletin zirvesinde

AKP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, yönetim kurulu ve mahalle başkanlarıyla beraber partilerinin grup toplantısına katıldıAKP İzmit İlçe...

BÜYÜT

AKP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, yönetim kurulu ve mahalle başkanlarıyla beraber partilerinin grup toplantısına katıldı

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve Başkan Yardımcısı Yakup Karaaslan'ın da gençlere sürpriz yaparak dahil olduğu yaklaşık 50 kişilik bir ekiple devletin zirvesine misafir olan AK Gençler bir çok ziyaret ve temaslarda bulundu.
Saat 11:00'de başlayan grup toplantısında AKP’li gençler erkenden yerlerini almış vaziyette Başbakanı beklediler.

COŞKUYLA KARŞILADILAR
Salona giren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İlçe Başkanı Ali Korkmaz'ı tezahüratlarla karşılayan gençler, Kocaeli Milletvekillerinin de salona girmesiyle yerlerinde duramayıp sevgi gösterisinde bulundular. AK Gençler geçtiğimiz aylarda yaptıkları, İzmit'te ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik "90’lı gençler" adlı programın konuğu olan Türkiye’nin en genç Milletvekili Muhammet Bilal Macit’i de salona girişinde büyük bir coşkuyla karşıladılar.

BÜYÜK USTA
Gençlerin sevgisine aynı şekilde karşılık vererek mutluluğunu belli eden Macit, bir kez daha gençlerin gönüllerini fethetti. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın salona attığı ilk adımla beraber hep bir ağızdan söyledikleri "İzmit seninle gurur duyuyor" ve "Büyük Usta" tezahüratlarına kayıtsız kalamayan Başbakan gençleri selamlayarak konuşmasına başladı.

MECLİSE DAMGA VURDULAR
Grup toplantısının bitiminde, AK Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ayak üstü muhabbetleri de objektiflere yansıdı. Gençler, kendilerini Ankara'ya indikleri andan itibaren yalnız bırakmayan Kocaeli Milletvekilleri ile beraber Başbakanla bir süre muhabbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler. Başbakan'ın pozitif ayrımcılık yaparak özellikle teşkilatın bayan yöneticileriyle yalnız fotoğraf çektirmesi dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Başbakan'ın Fikri Işık’a Eğitim Komisyon Başkanlığını İzmit teşkilatının yanında açıklaması büyük mutluluk oluşturdu.

MAKAMINDA AĞIRLADILAR
Meclisten ayrıldıktan sonra ilk olarak, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün makamına misafir olan gençlere Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Azize Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur ve İlyas Şeker de eşlik etti. Nihat Ergün, kendisinin de gençlik kollarında görev yaptığını, siyasetin ilk okulunun Gençlik Kolları olduğunu söyledi ve sonrasındaki süreçte İlçe Başkanlığı yaptığı dönemden bugüne dek yaşadığı tecrübeleri Akgençlere aktardı. Bakan ile uzun süren toplantı ve istişareler neticesinde Ergün, gençlerden İzmit'te geniş kapsamlı bir program isteyerek gençlerle buluşmak istediğini belirtti.

KILIÇ’A ZİYARET
Ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın makamına giden AK Gençleri burada ise Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu yalnız bırakmadı. Bakan Kılıç gençlere; İzmit'in önemli bir ilçe olduğunu ve İzmit'ten başlayarak Türkiye'ye mal olacak projeler beklediğini dile getirdi. Yaklaşık 1 saat sohbet tarzında devam eden toplantının ardından, Bakan Kılıç gençlere Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı kitabını hediye etti.

31 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR