Gyte Rektörü Prof Şahin’den Seymenli öğrencilere ders

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası etkinlikleri çerçevesinde Darıca’da bulunan Seymen Koleji öğrencileri ile bir araya gelen GYTE Rektörü Prof.Dr.Orha...

BÜYÜT

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası etkinlikleri çerçevesinde Darıca’da bulunan Seymen Koleji öğrencileri ile bir araya gelen GYTE Rektörü Prof.Dr.Orhan Şahin “Avrupa’dan alacağımız bir şey yok Çünki Türkiye şu an hemen her konuda Avrupa’dan çok çok ileridedir” dedi.
 
Darıca Seymen Kolejinin Konferans salonunda Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan “Cumhuriyet ve Bilim” başlıklı sempozyuma GYTE Rektörü Prof.Dr.Orhan Şahin, İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halit Keskin ve GYTE Bilgi İşlem Daire başkanı Serhat Erat katıldı.katılımcılar 1 saatlik süre boyunca öğrencilerin çeşitli sorularını cevaplandırdılar, Türkiye’nin geleceği ile ilgili birikimlerini aktardılar.
 
PROF ŞAHİN “TÜRKİYE AVRUPA’DAN ÇOK ÇOK İLERİDE”
Seymen Koleji genel müdürü Murat Kaya’nın tanıtım konuşmasından sonra kürsüye gelen GYTE Rektörü Prof.Orhan Şahin “Türkiye şu an Dünyanın en gelişmiş 17. Devleti, ancak  16 Devlet kurmuş bir millet olarak 17. sıra bize yeterli gelmiyor, Bu yüzden Türkiye’nin mutlaka gelişmiş ilk 10 devleti arasına girmelidir, Türk milletinin yıllar önce Avrupa ülkelerine karşı çok büyük bir merakı vardı, o ülkelere imrenirdi, ancak süreç içerisinde gelişmişlik noktasında Avrupa’yı geride bıraktı bu yüzden Türkiye’nin Avrupa’dan alacağı hiçbir şey kalmamıştır, ve artık Hiçbir türkün Avrupa’ya hayranlığı kalmamıştır dedi.
 
ÇOK ÇALIŞMANIZ LAZIM
Önümüzdeki dönemlerde sizin aranızdan Doktorlar, Hukukçular ve siyasetçiler çıkacaktır, sizden ricam çok çalışın, hedeflerinizi iyi koyun ve önümüzdeki dönemlere hazır olun, siz hazır olursanız Türkiye özlediği günlere doğru hızlı adımlar atabilir.
 
ERAT’TAN SİNEVİZYON GÖSTERİSİ
Prof.Şahin’in konuşmasından sonra sinevizyon gösterisi eşliğinde Geçmişten günümüze Türkiye’deki Üniversitelerin durumunu anlatan GYTE Bilgi İşlerm Daire başkanı Serhat Erat GYTE’nin 2010-2011 Eğitim döneminde Türkiye’nin en iyi Üniversitesi seçildi, GYTE’de şu 2 bin 770 lisans ve lisans üstü öğrencisinin bulunduğunu söyleyen Erat “Bu öğrencilerden bin 280 tanesi lisans öğrencisi GYTE’de 164 öğretim görevlisi var bunlardan 40 tanesi profösör, 49 tanesi Doçent, 64 tanesi de yardımcı doçenttir,, dedikten sonra GYTE’yi tanıtan kısa bir gösteri yaparak Öğrencilerin istedikleri an GYTE’’deki laboratuarları görebileceklerini de sözlerine ekledi.
 
KESKİN “DEVLETSİZ KALMANIN ACISINI EN İYİ TÜRK MİLLETİ BİLİR”
GYTE İşletme fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halil Keskin’de Türk milletinin Allah Devlete Zeval vermesin şeklinde bir duası olduğunu 16 devlet kurup yıkan bir milletin Devletsiz kalmanın da ne olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.
Prof.Keskin “Cumhuriyetimizin devamı bizim için çok önemlidir, İçerisinde bulunduğumuz dönem Bilgi çağı dönmemidir, ancak çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Nano teknoloji ve Bio Teknoloji dönemi geliyor, Teknolojik dönemler artık 30-40 yıla kadar düşmüş vaziyettedir, Bu yüzden Türk milletinin de iyi yetişmiş öğretmenlere, iyi eğitim almış öğrencilere ihtiyacı bulunmaktadır, Bu yüzden sizlerin omuzlarına çok büyük sorumluluklar düşmektedir, Önümüzdeki yıllarda dünyada söz sahibi olabilmek için daha çok çalışmak zorundayız” dedi.
 
PROF ŞAHİN’E PLAKET
 Konferansın bitmesinden sonra öğrencilerin konuşmacılara yönelttikleri soruları cevaplayan GYTE Rektörü Prof.Orhan Şahin’e okul idaresi tarafından plaket takdim edildi, Gördüğü ilgiden son derece memnun olan Rektör Şahin “Türkiye sizinle büyüyecek” ifadesini kullandı.

19 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR