'Polisle askerimizi karşı karşıya getirdiler'

İl binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan  Ünlü,  “Polisle askerimizi karşı karşıya getirdiler. Türk askerine kemerle vuran adi şerefsizler...

İl binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan  Ünlü,  “Polisle askerimizi karşı karşıya getirdiler. Türk askerine kemerle vuran adi şerefsizler gerekli cezayı alacaklar” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi  Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, TSK içerisindeki askerlerin yaptığı darbe teşebbüsüne ilişkin ilçe başkanlarıyla beraber  ortak basın açıklaması düzenledi. İl binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan  Ünlü, “, “Polisle askerimizi karşı karşıya getirdiler. Türk askerine kemerle vuran adi şerefsizler gerekli cezayı alacaklar” dedi . Ünlü ‘’Türkiye Cumhuriyeti olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıyadır. Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askeri müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediği iddia edilmektedir. Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır. Milliyetçi hareket partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün çok ciddi tehdit ve taciz altında bulunduğu da ortadadır” dedi.

 

TARİHİ BİR SORUMLULUK

 İç savaş ve kaos ortamına savrulması halinde Türk milletinin ödeyeceği bedel vahim ölçüde yüksek ve pahalı olacaktır diyerek sözlerine devam eden Ünlü,”Bu itibarla geleceğimizi karartacak, milli birlik ve bütünlüğümüzü sabote edecek her türlü müdahaleye milletçe mesafeli durmamız şarttır ve tarihi bir sorumluluktur. Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir. Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları en samimi beklentimiz ve tavsiyemizdir. Milletimizin sağduyulu olması, temenni ve soğuk hareket etmesi önem ve aciliyet arz etmektedir” şeklinde konuştu.

 

KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

Ünlü,” Bilhassa Milliyetçi Ülkücü Hareket'in provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte, sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir. Hiçbir dava arkadaşımız karanlık sürecin taraf ve faili olmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sancılı tablosunu dikkatle ve demokrasiye tam bir riayet ve sadakatle takip edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk milleti bu badireyi atlatacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

GEREKLİ CEZAYI ALACAKALR

 Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Ünlü , “Polisle askeri karşı karşıya getirenler gerekli cezayı çekecektir. 80 milyon nüfusu olan Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin başaramayacağı hiç bir şey yoktur” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İLÇE BAŞKANLARIYLA YÜRÜDÜ

Birçok STK’nın katılımıyla düzenlenen “Demokrasi’yi sahiplenme” mitingine toplantı dolayısıyla katılamadıklarını söyleyen Ünlü, basın açıklamasından sonra ilçe başkanlarıyla beraber yürüyüş yoluna çıkarak yürüdü.

16 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR