Hedise Evyap’ta krizi aşıldı

Okulların açıldığı ilk gün öğretmensiz kalan Hedise Evyap İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencilerine öğretmen ataması yapıldı. Sınıf velileri tarafında...

Okulların açıldığı ilk gün öğretmensiz kalan Hedise Evyap İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencilerine öğretmen ataması yapıldı. Sınıf velileri tarafından gösterilen tepki gazetemizin dünkü sayısında yer almıştı. Veliler, geçtiğimiz yıl sözleşmeli olarak okulda görev yapan bir öğretmenin verimli olamadığını, çocukların hiçbir şey öğrenemediğini ve bu yıl da sınıfa herhangi bir eğitimcinin atamasının yapılmadığını ileri sürmüştü.

 

MÜDÜR OKUTAN’A GİTTİLER

Veliler öğrencilerin sınıfına girerek okula öğretmen atanana kadar sınıflarında oturma eylemi yapacaklarını belirtmiş, daha sonra ise Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan’a giderek mağduriyetlerini dile getirmişlerdi. Bu sorun çözülmeden eve gitmeyeceklerini belirten velilere müjdeli haber kısa bir süre sonra geldi.

 

KADROLU ÖĞRETMEN ATANDI

Okul bünyesinde görevli Sedat Hacıvelioğlu isimli eğitimci, 3-D sınıfına öğretmen olarak atandı. Böylelikle hem veliler hem de öğrencilerin mağduriyeti giderilmiş oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan da, konuyla ilgili çalışmayı aynı gün yaparak sınıf birleştirme yoluyla bir öğretmeni boşa çıkardı.

 

“BİR ŞİKAYET GELMEDİ”

Boşa çıkan kadrolu öğretmenin 3-D sınıfında görevlendirdiği belirtildi. Bu arada konu hakkında bir de yazılı açıklama yapan Müdür Okutan, geçtiğimiz eğitim yılında çocuklara şiddet uygulandığı iddiası ile ilgili olarak, “Bu tür bir konuyla ilgili herhangi bir şikayet bize iletilmedi” diye konuştu.

 

İlgili haberler:

300-026.jpg

20 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR