BAŞİSKELE DİN GÖREVLİLERİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Kadir Çelikiz Başkanlığı’ndaki Başiskele Din Görevlileri Derneği örnek bir çalışmaya imza attı. Dernek yönetimi uzun görüşmeler sonucu Başiskeleli hay...

BÜYÜT

Kadir Çelikiz Başkanlığı’ndaki Başiskele Din Görevlileri Derneği örnek bir çalışmaya imza attı. Dernek yönetimi uzun görüşmeler sonucu Başiskeleli hayırsever bir vatandaşın yardımıyla elde ettikleri akülü arabayı Ramazan Aslanboğa adına oğlu Erol Aslanboğa’ya teslim etti. 2005 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu, engelli olan Aslanboğa uzun süredir akülü arabaya ihtiyaç duyuyordu.
Başiskele Din Görevlileri Derneği, Ramazan Aslanboğa’nın bu derdine adeta derman oldu. Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Çelikiz, aynı zamanda Tepecik Köyü Cami vekil imam hatibi olan Erol Arslanboğa’ya teslim etti. Babasının büyük destekçisi olan Erol Aslanboğa duygularını şöyle ifade etti: “Sayın Başkan Kadir Çelikiz’e çok teşekkür ediyorum. Akülü araba babamın en büyük ihtiyacıydı. Gönülden ilgilendiğiniz için sizlerden Allah razı olsun.”
Akülü aracı temin eden Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, yaptığı konuşmasında; Derneği kurarken iyi günde kötü günde, her zaman hastaların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağımız sözünü vermiştik. Bugünde birlik ve beraberlik içinde din hizmetlerinin hep daha iyiye ulaşması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimizin sözünü veriyoruz. Bu çerçevede hizmetlerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz.
Çelikiz sözlerini şöyle tamamladı: “Gerek üyelerimiz, gerek ilçe müftümüz, gerekse il müftümüz olsun sürekli istişare halindeyiz. Din sevdalıları olarak görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu unutmamamız gerekir. Allahın takdiridir ama bu durumda olan arkadaşlarımıza her zaman destekçi olmalıyız. Toplum olarak tüm kardeşlerimize elimizden gelen gerekli desteği göstermek insanlık görevidir”

08 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR