Eğitimin genel fotoğrafı

AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Öğretmenler Günü nedeniyle Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Cive...

BÜYÜTAKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Öğretmenler Günü nedeniyle Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, öğretmenler günü nedeniyle Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ile sohbet eden Civelek, tüm çalışanları odalarında ziyaret ederek, gül hediye etti.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN KIYMETİNİ BİLİYORUZ”
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’yi ziyaret eden Civelek, “Nesillerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin kıymetini biliyoruz. Başöğretmenimizi de rahmetle anıyoruz. Daha zaman var ama biz Öğretmenler Günü dolayısıyla şehrimizdeki tüm öğretmenlerin başı olarak sizi ziyaret edelim dedik” diye konuştu.

MÜDÜR BİLGİLENDİRDİ
24 Kasım’ın, Atatürk’ün başöğretmenliği kabul ettiği gün olduğunu belirten Nevzat İspirli, yarın Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde özel bir etkinlik yapılacağını söyledi. Daveti tüm öğretmenler adına kabul ettiğini dile getiren İspirli, Kocaeli’de 22 bin 500 öğretmen olduğunu söyledi. 16 bin 700 öğretmenin kadrolu olduğunu belirten İspirli, özel okullar, halk eğitim merkezleri gibi yerlerde çalışan öğretmenlerle birlikte bu sayının 22 bin 500 olduğunu ifade etti.

“SINIFLARDAKİ ÖĞRENCİ
ORTALAMANIN ALTINDA”
“İlimizde 636 okulöncesi, ilk ve ortaokul var ve bu okullarda okuyan 243 bin216 öğrenci var” diyen Nevzat İspirli, 168 lisede 89 bin 956 öğrenci olduğunu belirterek, “İlk ve ortaokullarda, derslik başına düşen öğrenci sayımız Türkiye genelinin altında. Bu gurur verici bir şey” diye konuştu. Derslik başına düşen öğrenci sayılarını söyleyen İspirli, ilkokullarda 28, ortaokullarda 30, liselerde 24, mesleki ve teknik liselerde 32 olduğunu ifade etti.

“334 BİN 837 ÖĞRENCİMİZ VAR”
Şu an şehrimizde 12 bin 197 derslik olduğunu belirten İspirli, okul sayısının da 842 olduğunu söyledi. Öğrenci sayısının 334 bin 837 olduğunu dile getiren İspirli, “Bu sayıya 30 bin açıktan okuyanı,160 bin halk eğitim ve mesleki eğitim alanı da dahil etmiyorum”
“ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”
İlimizde 1.525 okul yöneticisi bulunduğunu belirten İspirli, personel sayısının ise 1.914 olduğunu söyledi. Özel eğitim alan 1565 engelli öğrencinin bulunduğunu ifade eden Nevzat İspirli, “Bunların dışında da her gün 6274 çocuğumuzu rehabilitasyon merkezlerine taşıyoruz. Harcanan para aylık 3.5 milyon lira. Bunları pek kimse bilmez” dedi. 8.300 kurs olduğunu dile getiren İspirli, geçen yıl 158 bin 774 kişiye kurs verildiğini vurguladı.

“EĞİTİM MİLADI 2003”
4 okul haricinde bütün okullarda Fatih Proje’sinin altyapısının hazırlandığını dile getiren İspirli, “Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren çok farklı olacak. 4 pilot okulumuzda tüm öğrencilerimize tablet dağıtıldı. Sınıflarda akıllı tahtalar olacak” dedi. Eğitime 2003 yılında yüzde 100 destek vermeye başladıklarını dile getiren İspirli, “O tarih bizim eğitim miladımızdır” şeklinde konuştu. 2003’ten bu yana Kocaeli’de 6 bin 310 derslik yapıldığını dile getiren İspirli, bunların yüzde 32’sinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirtti. 2003’ten bu yana 296 okul yapıldığını vurgulayan İspirli, bu yılın başında da 558 derslik, 7 atölye ve 1 pansiyonun eğitim öğretime kazandırıldığını söyledi. Şu an 1.761 dersliğin yapımına devam edildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, “Önümüzdeki eğitim öğretim yılında en az bin tanesini kullanıma açacağız” diye konuştu.

“TAVŞANIN SUYUNUN SUYUNUN SUYU”
“İlimizin genel fotoğrafı budur” diyen İspirli, “Ben size tavşanın suyunun suyunun suyunu anlattım” dedi. Kocaeli’nin SBS’de ilk 15’e girdiğini ifade eden İspirli, sınavdaki değişiklikleri anlattı. Öğrencilerin sınavlara kendi sınıflarında, kendi öğretmenleriyle gireceğini dile getiren İspirli, “Böylece heyecanlanmalar, hastalanmalar ve stres yaşanmayacak” dedi. Konuşmaların ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, tüm personeli odalarında ziyaret ederek gül hediye etti.

22 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR