Keleşoğlu: AK Parti tabanı bizi iyi tanır

Keleşoğlu, bugüne kadar her zaman milli iradeye sahip çıktıklarının da altını çizdi. AKP’den milletvekilliğine aday adayı olan Halil Keleşoğlu, öze...

Keleşoğlu, bugüne kadar her zaman milli iradeye sahip çıktıklarının da altını çizdi.

AKP’den milletvekilliğine aday adayı olan Halil Keleşoğlu, özellikle renkli kişiliği ve bugüne kadar yaptığı eylemlerle kent gündeminde sıklıkla adından söz ettirdi. Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Kocaeli temsilcisi olduğu dönemlerde yaptıkları ile dikkat çeken Keleşoğlu, belki de en iddialı aday adaylarından birisi.

 

“TABAN İYİ BİLİR”

Eğitimci olan ve bu konuda sendikacılık yapmış biri olarak sektörde yaşanan tüm sorunlara vakıf olduğunu belirten Keleşoğlu, parti tabanının da kendisine sıcak bakacağını dile getiriyor. Bu durumu “AK Parti’ye yönelik yapılan her darbe girişiminde ayağa kalktık. O gün de AK Parti tabanı bizim yanımızdaydı” sözü ile izah eden aday adayı Keleşoğlu, sendikaların kendisine büyük destek vermesini beklediğini dile getirdi.

 

Siyasete girme kararını nasıl aldınız?

Biz misyonumuzun gereğini, siyaseti amatör ruhlar yapıyorduk. Kocaeli’de insanların dert edineceği her türlü yerel, ulusal ve uluslararası sorunların protesto eylemlerinin başrolünü çekiyorduk. Türkiye’de yaşanan bütün antidemokratik eylemlerde, milli iradeye karşı yapılan her türlü saldırıda çekinmeden cesur yürekle bu milletin sesi olduk. Ve bu milleti, bu konuda gereken sesi vermek için meydanlarda toplayan olduk. Sendikacı kimliğimle yaptıklarım milletvekili seçildiğimde yapacaklarımın teminatıdır. ‘Zaman mücadeleye, siyasette devam etme zamanıdır’ dedim ve aktif siyasete girme kararı aldım.

 

“TOPLUMUN SORUNLARINI BİLİYORUM”

Eğitim camiasının çözüm bekleyen sorunlarını biliyorum. Yıllardır içerisinde yer aldığım camianın sorunlarını çözmeye talibim. Yıllardın sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptım. Halkın tam içinde halktan biriyim. Tüm memur çalışanlarının, halkımızın, STK’ların sorunlarını ve beklentilerini biliyorum. Sendikacılık dönemimi tamamladım. Bu misyonumda hizmetimi bitirdim. Siyaseti halka hizmet aracı olarak görüyorum. Bu aracı halkın mutluluğu için kullanmak istiyordum.

 

Siyasete girmek için bir davet aldınız mı?

Halkın hizmetine amatör bir ruhla koşan benim gibi biri boş durmamalıydı. Toplumun sorunlarına hiç kimse duyarsız kalmamalı. Toplumun sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımızı izleyen, üretkenliğimizi bilen, bir şeyler yapmamız gerektiği düşüncesine sahip olan dostlarım beni hizmete davet etti. Bu davete icabet ettik ve bugün milletvekili aday adayı olarak Kocaelililerin karşısındayım.

İnsanlar medeni cesaretle sorunların çözülmesine talip olmadığı süreçte, sadece şikayet etme hakkını kullanmamalı. Bu anlayışla siyasete girdim ve sadece elimi değil gövdemi taşın altına koydum.

 

Sendikacılık adına son 15 yıla mührünüzü vurdunuz. Bu kararı alırken kendi misyonunuzla istişare yaptınız mı?

Sendika ve STK’lar da başkanlık yapan arkadaşlarımın telkini ve isteği doğrultusunda bu yola girdim. Aday olmamı istiyorlardı. En sonunda istifa sürecinin bitmesine birkaç gün kala nihai kararımı verdim. Bu kararı verirken de bütün sendikacı başkanlarımı ve yönetimlerimi topladım. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkürleri Platformu’muzla da toplantı yaptım. Kendilerine bize karşı olan teveccühü anlattım ve son nihai görüşlerini aldım. Genel itibariyle tamamı geç bile kalmış bir karar olduğunu, benim bu işe daha önceden girmem gerektiğini söylediler. Ben sendikacılıkta, amatör ruhla üstlendiğim misyon için yaptığım hizmeti tamamlamak ve kemale erdirmek için uzak kaldığım siyasete girme kararını verdim.

 

Sendikacılık sizin açınızdan siyasete girmek için bir araç mıydı?

Kesinlikle sendikacılık siyaset için değildi. Olsaydı çoktan siyasete girerdim. Siyaset, mutlaka millete hizmet aracıdır. Ama biz sendikacılığı yaparken hedeflediğimiz liderliğin gereğini yapmaktı. Biz işimizi yaparken asla kimseye hoş görünmek adına çalışma içinde olmadık, kendi değerlerimizden hiçbir zaman taviz vermedik. O yüzden sevenimiz olduğu gibi sevmeyenimizde var. Biz şirinleri oynamadık.

 

Diğer sendikaların tabanından destek alabilecek misiniz?

Desteklerini mutlaka alacağımız kesimler de var, ama gerçekçi konuşmak gerekiyorsa her halükarda bize destek olmayanlar olacaktır. Fakat biz Kocaeli’de vekil olduğumuzda bu kentte yaşayan bütün halkın ve STK’ların temsilcisi olacağız.

 

Ağırlıklı olarak hangi konulara eğileceksiniz?

Milli eğitim camiasında fiziki şartların geliştirilmesi noktasında çok büyük işler başarıldı. Ancak öğretmenlerimiz ekonomik, özlük ve bilhassa saygınlık noktasında bir yıpranmışlık yaşıyorlar. Bir öğretmen, müdür yardımcısı, müdür ve bu işin sendikacılığını yapmış biri olarak eğitim konusunda her türlü soruna vakıf olduğumuza inanıyoruz. Bu nedenle gerçekçi çözüm yollarını üreteceğiz ve hükümetimiz bünyesinde sorunların giderilmesi için çabalayacağız.

 

Sizce teşkilat içerisindeki tanınırlık durumunuz ne durumda?

AK Parti tabanının en yakinen tanıdığı milletvekili aday adaylarının başında geliyorum. Çünkü biz AK Parti’nin tabanının düşüncesini ve duygularını bilen ve gerektiğinde bu konuya tercümanlık yapan bir sendika lideri idik. AK Parti’ye karşı yapılan antidemokratik süreçlerin tamamı millete karşı ve bize karşı olduğundan biz sivil toplum tepkimizi vermek için alanlara çıktığımızda, AK Parti teşkilatları da seçmeni de yanımızdaydı, arkamızdaydı. AK Parti seçmenlerinin çoğu ve teşkilatları bizim tarlada izimizin olduğunu ve konuşacak sözümüzün olduğunu biliyordur. Röportaj: Bülent EKİNCİ

 

Halil İbrahim Keleşoğlu Kimdir?

1965 Trabzon Of doğumlu. Evli ve dört çocuk babası. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisans yaptı. 4 dönem Eğitim Bir-Sen'de şube başkanlığı yaptı. Memur-Sen'de de eski İl Temsilcisi gibi görevler yapan Keleşoğlu son olarak Muammer Dereli Fen Lisesi'nde müdür olarak görev alıyordu. Keleşoğlu, müdürlük görevinden istifa ederek AKP'den milletvekili aday adayı oldu. Bu güne kadar; Eğitim-Bir-Sen Körfez İlçe yöneticiliği ve başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Kurucu Başkanlığını yapan Keleşoğlu, bu görevini dört dönem daha sürdürdü. Ayrıca iki dönem Memur-Sen Kocaeli İl Başkanlığı, üç dönem de Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı görevini yürüten Halil İbrahim Keleşoğlu, bir dönem Kocaeli Kent Konseyi Kurucu yöneticilikte bulunacak. Keleşoğlu ayrıca Kocaeli Sivil Anayasa Platformu Başkanlığı, Kocaeli Başörtüsüne Özgürlük Platformu Başkanlığı, iki dönem Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği ve bir dönem de Memur-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

17 Şubat 2015 Kocaeli-


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

Yener - akp'nin arka bahçesi sendikacısı senden milletvekili olmaz.

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
09

Fatih - :D bu medya meraklısı adamın Ak partiden aday olması ne cürret Allah aşkına ya :) Kocaeliler olarak teşkilatlara baskı yapıp şöyle ekonomi,siyaset ve kamu yönetimi konusunda prof ünvanları olan asil insanları aday gösterelim arkadaşlar,yıl olmuş 2015 böyle zor adamlarla yeni Türkiye bir metre ilerleyemez.

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
08

müdür müdür müdür - hayırlı olsun başkanım ebs ve özellikle ebs size minnettardır. Sayenizde kağıttan kaplan müdürler gitti yerine adam gibi ebs li müdürler geldi müdür müdür müdür

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
07

Boş Adam - Bu Halil Keleşi Oldum Olası Sevmem...Bende Ofluyum ama bu adam ak partiden çıkarsa boş oy atıcam...

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
06

HİKMET - OFLUDAN OLMAZ EVLİYA SOKMA ONU AVLUYA.

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
05

ŞABAN - bu adam ak partiden aday olursa ak partiye OY VERMEYECEĞİİİİİİİİİİİİİİİMMMMMMMMM....VALLAHİ BİLLAHİ

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
04

ULUSOY - AK YÜZLÜ,MAVİ GÖZLÜ ADAM GİBİ ADAM...

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
03

Vatandaş - Milletvekilliği adaylığı bu kadar düştü mü? Yazık ki ne yazık. AK Parti bu adayı sıralamaya koyarsa benden alacağı bir oyu kaybeder. Benim gibi düşünen birçok kişinin de olduğunu düşünüyorum.

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
02

Gelenekci - 2002 seçimlerinde refah-fazilet-saadet olarak birlikte olduğumuzu düşündüğümüz bu arkadaş. Ak partiye oy verenlerin imanını sorguluyordu... Nasıl oldu da bu gün imanlarını sorguladığı bu partiden aday adayı oluyor... Allahım daha neler göreceğiz...

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
01

izmit - Sen bu Ülkede sendikacılık yap. Sana inananları koruduğunu söyle. Sonra kalk hükümetten yana aday ol. Bu güne kadar yaptıklarının ve söylediklerinin hepsinin yalan ve kandırmaca olduğu belliydi şimdi onaylandı.

Yanıtla . 0Beğen 17 Şubat 16:05
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR