Dersimliler Derneği’nden Basın Açıklaması

    Geçtiğimiz günlerde Tanyıldız Restoranda dayanışma gecesi düzenleyen Kocaeli Dersimliler Derneği’nin etkinliğine birçok siyasi isim katılmış, renk...

BÜYÜT

 

 

Geçtiğimiz günlerde Tanyıldız Restoranda dayanışma gecesi düzenleyen Kocaeli Dersimliler Derneği’nin etkinliğine birçok siyasi isim katılmış, renkli ve güzel görüntüler ortaya çıkmıştı. Dayanışma gecesine ise CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan’ın katılmaması basında farklı yorumlara neden olmuştu. Konuyla ilgili Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik ve yönetim kurulu üyeleri dernek bürosunda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TAVRIMIZ YOKTUR

Ruhi Çelik, “Son günlerde bazı yerel gazetelerde Dersimliler Derneği olarak yaptığımız dayanışma gecesine katılmayan veya katılamayan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan etnik kökeni ele alınarak “Alevileri ve Dersimlileri üzdü” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu ifade bize ait değildir. Kurum olarak yaptığımız geceye katılmayan kişilere karşı her hangi bir tavrımız yoktur. Kimsenin etnik kökeni hakkında yorum yapmayacağımızı da Tahsin Tarhan bilir. Bu konuda basında çıkan haberlerin bizimle alakası yoktur” ifadelerini kullandı.

KİME OPY VERDİĞİMİZ BELLİ DEĞİL

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunan Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, Dersimlilerin kendi özgür iradeleriyle hareket edeceğini vurguladı. Dernek olarak üyeleri yönlendirme gibi bir durumun olamayacağını vurgulayan Çelik, “Dernek olarak şu veya bu adayı destekleme gibi bir durum söz konusu değil. Dersimliler kendi özgür iradeleriyle sandığa gidecektir. Bizim kime oy verdiğimiz belli değil ama kime vermediğimiz bellidir. Bu konu bizim için en hassas konulardan bir tanesidir” diye konuştu. 

28 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR