Kartepe Belediyesi’nde şirket personeli sağlık taramasından geçti

Kartepe Belediyesi, personelin daha sağlıklı olmasını sağlayarak iş kaybını önlemek adına Kartepe AŞ bünyesinde çalışan 84 personelini özel bir sağlık...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi, personelin daha sağlıklı olmasını sağlayarak iş kaybını önlemek adına Kartepe AŞ bünyesinde çalışan 84 personelini özel bir sağlık kurumu tarafından sağlık taramasından geçirdi. İnsan sağlığının korunmasına büyük önem veren Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de takip ettiği sağlık taraması şirket binasında personelin katılımı ile sağlandı. Çalışanlara yönelik tek tek EKG ve Akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve işitme testleri yapılırken kan tahlili ve tetkikleri ile tepeden tırnağa taraması yapıldı.

Başkan Hüseyin Üzülmez’in de çalışanlarının sağlığı ile yakından ilgilendiği tarama sonuçları 2 hafta sonra doktor kontrolünde personele aktarılacak. Bu uygulama ile hem personelin daha sağlıklı olmasını sağladıklarını hem de iş kaybını önlediklerini belirten Başkan Üzülmez, “Bizim ilkemiz insana hizmet olduğu için insan sağlığının korunmasına da büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede hizmet üreten belediye çalışanlarımızın sağlıklı ve verimli olması için gerekli uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamada amacımız hem personelimizin sağlıklı olması hem de hastaneye veya diğer sağlık kuruluşlarına giderek harcanan zaman ve iş kaybını önlemektir. Ayrıca personelimizin sağlıklı ve verimli olması için de tedbir almış oluyoruz” dedi.

 

Sağlık taramasından geçirilen belediye şirket çalışanları ise, yapılan uygulamadan memnun olduklarını belirterek, Başkan Üzülmez’e teşekkür etti.

25 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR