Ceyhan paralel operasyonla ilgili konuştu

Programın sonunda ilimizde yapılan paralel yapı operasyonları ile ilgili konuşan Şemsettin Ceyhan,  “mesele vatansa gerisi önemli değil” dedi. Kahva...

Programın sonunda ilimizde yapılan paralel yapı operasyonları ile ilgili konuşan Şemsettin Ceyhan,  “mesele vatansa gerisi önemli değil” dedi.

Kahvaltıyla beraber başlayan ve Ramazan ayı nedeniyle son kahvaltı programı olduğu belirtilen  ziyarette Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise sıcak karşılamadan dolayı Çakır’a teşekkürlerini sundu.  Programda ilk olarak konuşan konuşan Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, “Mübarek bir aya girmek üzereyiz. Ben tüm hemşehrilerimize iyi bir tatil ve iyi bir Ramazan ayı geçirmelerini diliyorum” dedi.

 

ice11-017.jpg

 

KİBİRLENMEDİK

Program konuşan AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Ramazan’a artık bir gün kaldı. Belki Pazartesi oruçlu olacağız ama bizim için ramazan ilk kılınan teravih namazıyla başlar. Ramazan ayı nedeniyle hem manevi anlamda bireysel olarak hemde milletimizin ülkemizin terör belasından kurtulmasını diliyorum. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye genelinde yüzde 50 Kocaeli’de yüzde 56 oy almamıza rağmen hiç bir kibire kapılmadan STK’larımızla birlikte olmayı seçtik. Bu bağlamda biz STK’larımızı ziyaretlerimize devam ediyoruz. Biz onlara siz gelin demedik. Biz gittik. STK’larımızla her türlü fikir alışverişinde bulunduk. Bir çok STK’mızı ziyaret ettikten sonra hemşehri derneklerini ziyarete başladık. Ramazan ayından önce son kahvaltıda Rizeli ağabeylerimiz ve kardeşlerimizle bir araya geldik” ifadelerinde bulundu. 

 

TERÖR BİTECEK

Konuşmalarına devam eden Ceyhan, “Türkiye’nin özellikle geçtiğimiz yıl 22 temmuzda başlayan terörle mücadelesi hız kesmeden devam etmektedir. Bu bağlamda yüzlerce binlerce terörist bertaraf edilirken bunun yanı sıra buraya kimse giremez. Asker buraya giremez dedikleri yerlere başta Cumhurbaşkanımızın desteğiyle terör operasyonlarını nihayete erdiriyoruz. İnanıyorum ki yakın zaman Türkiye bu terör belasını bitirecektir” şeklinde konuştu.

 

HER TÜRLÜ SENARYO

Alman Parlemantosunun aldığı karar ile ilgili konuşan Ceyhan, “3 gün önce sözde Alman parlamentosu, sözde ermeni soykırım ile ilgili bir karar verdi. Bayram değil seyran değil. Böyle bir karar alıyorlar. Biz terörle olan mücadelimize kararlılıkla devam ettikçe bunlar geçmişte uyguladığı gibi her türlü senaryoyu oyunun uyglamaya devam edeceklerdir. Mesele memleket, vatan, bayrak ve dinimiz olduğu zaman siyasi görüşlerimizin hiç ama hiç önemi yoktur” dedi.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi ile iligli konuşan Ceyhan, “Bu işler bir yerden yürürken önümüzdeki en önemli konu önce yeni anayasa ardındanda başkanlık sisteminin ne kadar elzem olduğunu görmekteyiz. Cumhurbaşkanımızın sizlerinde bizlerin hemşehrisi Bizim çok konuşmamıza aslında gerek yok. Halkımızında yeni başkanlık sistemini benimseyeceğine inancım tamdır. Başkanlık sistemi ile alakalı konuşalacak çok şey var. Bu sistemle ilgili yazılmış bir done yok. Lakin başkanlık sistemi, ülkenin sistemini değiştirecek bir uygulama değil. Fakat bazı arkadaşların düşüncesi var. Başkanlık sistemi ile ilgili parlemantonun tamamen kaldırılacağı bir düşünce var. Fakat bu düşünce tamamen yanlış bir düşüncedir. Başkanlık modelinin esası hükümet modelidir. Bazıları diyor başkanlık sistemi Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam olma hedefidir diye. Bizde Cumhurbaşkanı yetkileri Obama’da bile yok. Başkanlık sistemi yasama, yürütme ve yargının bağımsızlığıdır” ifadelerinde bulundu.

 

PARALEL YAPI OPERASYONU İLE İLGİLİ KONUŞTU

Konuşmasının son bölümünde kendisine sorulan soru üzerine ilimizde yapılan Paralel yapı operasyonu ile ilgili konuşan Ceyhan,3-4 gün önce FETÖ Terör Örgütü başlığı altında hem emniyet hemde adaletin yaptığı ortak bir operasyon gerçekleşti. FETÖ Terör Örgütü artık bir cemaat bir dini yapı olmanın ötesine gitmiştir. FETÖ devletin sırlarını satmak. Sınav sorularını çalmak gibi Türkiye’nin geleceğini çalmaya yönelik terör yapmaktadır. Dün alınan 80 kişiyle ilgili isim tartışmasına girmem. Bir kısmı tutuksuz, bir kısmı adli kontrol, bir kısmıda tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi. Bundan sonrası adaletin işidir. Biz yargıya müdahale edemeyiz. Ben il başkanı olarak şu alınmış iyi olmuş. Bu alınmış kötü olmuş diyemem. Oradaki isimler geçmiş dönemde beraber olduğumuz görüştüğümüz insanlar olabilir. Ama mesele vatansa gerisi hiç önemlidir. Kimin FETÖ ile bağlantısı varsa gerekli cezayı görmesi için adaletin yanındayız” şeklinde konuştu.

 

Haber: Ahmet HAZER

04 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR