CHP’de bugün kongre heyecanı var

CHP Örgütünde devam eden ilçe kongreleri 6 Aralık tarihi itibariyle tamamlandı. Cumartesi günü Kartepe ve Dilovası’nda, Pazar günü de İzmit, Derince,...

CHP Örgütünde devam eden ilçe kongreleri 6 Aralık tarihi itibariyle tamamlandı. Cumartesi günü Kartepe ve Dilovası’nda, Pazar günü de İzmit, Derince, Körfez, Darıca, Gölcük ve Karamürsel’de kongrelerini yapan en son da ilçe gençlik ve kadın kollarını belirleyen CHP Teşkilatı bugün il kongresini gerçekleştirecek.

 

YAZICI ÇEKİLDİ

Mevcut başkan Cengiz Sarıbay’ın tek aday olarak gireceği kongre bugün saat 10.00’da Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Sarıbay’dan sonra ‘Atatürk’ün kurduğu bu partinin tek adayla kongre yapması bize ters düşer’ diyerek adaylığını açıklayan CHP’li Ergül Yazıcı ise önceki gün adaylıktan çekildiğini açıkladı.

 

“SARIBAY GÖREVİNİ İYİ YAPIYOR”

Cengiz Sarıbay’ın üzerine düşen görevi çok iyi yerine getirdiğini kaydeden Yazıcı, “Bu görevi Sarıbay’ın en iyi şekilde sürdüreceğine inanıyorum. Partim için üzerime düşen neyse yapmaya devam edeceğim. Alınan her türlü karar karşısında saygılıyız” şeklinde konuştu.

 

KURULTAY LİSTESİNİ 15’İ BELİRLENDİ

Cengiz Sarıbay’ın 22 kişilik kurultay listesinin 15’ini belirlediği kongreye partililer yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan, Haydar Akar, CHP ilçe başkanları ve meclis üyelerinin de katılması bekleniyor.

 

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA OLACAK”

Kongre öncesi gazetemize kısa bir açıklama yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise kongrenin demokrasi şöleni havasında geçeceğini vurgulayarak, “Partimiz için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Partide kavga ve gürültünün olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Gerçekleştirilecek kongremize de tüm üyelerimizi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

CHP İl Örgütü’nün Muhtemel Kurultay Delege Listesi

Cengiz Sarıbay

Av. Hüseyin Acurman

Mehmet Ümit Küçükkaya

Alpaslan Seymen

Selman Yıldırım

Nihat Değer

Mehmet Kaçar

Yakup Törk

Recep Dursun

Selahattin Kaya

Recep Şenol

Cumhur Karakadılar

İrfan Keskin

İsmet İşeri

Şinasi Yazar

 

DOĞAL DELEGELER

Fatma Kaplan Hürriyet

Haydar Akar

Tahsin Tarhan

27 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR