Duyar: Kocaeli'den 3 vekil çıkaracağız

SP Milletvekili adayları, Güllüoğlu'nda düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen programa BBP İl Başkanı Niha...

SP Milletvekili adayları, Güllüoğlu'nda düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen programa BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, SP Milletvekili adayları Serhat Duyar, Remzi Kaya, Metin Tunca, Reyhan Şengün, İbrahim Bıyıklı ve Fatih Polat katılım gösterdi. SP Milletvekili adayları kendilerini tanıttıktan sonra konuşan SP Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, TBMM'de bulunan tüm siyasi partilere koca bir sıfır verdiklerini dile getirerek, "Saadet Partisi’nin Kocaeli'nin en yüksek oyu alacağına inanıyoruz" dedi.

 

“DİYANET BAŞKANI ZIRHLI ARACI DA İADE ETMELİ”

Düzenlenen kahvaltı programının açılış konuşmasını gerçekleştiren BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, konuşmasının başında yerel medya mensuplarına seçim dönemi boyunca kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek "Ulusal kanallar tarafından gösterilmeyen ilgiyi yerel medya göstermiştir" dedi. Yıldız, konuşmasının devamında seçim döneminin haksız rekabet içinde olduklarını vurgulayarak, “Biz hiçbir seçim döneminde bu kadar rencide edilmemiştik. Diğer partiler televizyonlarda her gün gösterilirken bizlere yer verilmedi. Ayrıca Ramazan'a gireceğimiz şu günlerde sayın diyanet işleri başkanımıza sesleniyorum, sayın diyanet işleri başkanım lütfen kendinize hediye edilen ikinci Mercedes'i geri iade edin. Altınızdaki Mercedes’le vatandaşlara fitre-zekat kavramını nasıl anlatacaksınız" diye sordu.


"VALİLİK PROTOKOLÜNE UYMADILAR"

Yıldız konuşmasının devamında iktidar partisine yüklenerek, “Biz seçim dönemi başladığında il başkanları olarak kent valisi ile bir araya geldik ve seçim döneminde yapılacak çalışmalar hakkında bir karar verdik. Özellikle vatandaşların rahatsız olmaması adına seçim bayraklarının asılmaması kararı alındı. Ama bu karar maalesef iktidar partisi tarafından dikkate alınmadı ve günlerce iktidar partisinin bayraklarını sokaklarda gördük. Bunun adı siyasi nezaketsizliktir" dedi.


"SP ROZETİ TAKIP HALKI KANDIRIYORLAR"

BBP İl Başkanı Nihat Yıldız'ın ardından SP Kocaeli Milletvekili adayları selamlama konuşması yaptı. İlk selamlama konuşmasını gerçekleştiren SP Kocaeli Milletvekili adayı Fatih Polat konuşmasında “Ak Parti ampulü ile kararan ülke Milli İttifak'ın iktidarı ile aydınlanacak" dedi. Polat'ın ardından konuşan SP Kadın Milletvekili adayı Reyhan Şengün ise çarpıcı bir iddia ortaya atarak diğer partilerin kadın kolları üyelerinin SP rozeti takarak evlere gittiğini ve vatandaşlara SP'ye oy vermemeleri konusunda konuştuklarını söyledi.


"KİRLİ SİYASET YAPIYORLAR"

Şengün'ün ardından konuşan SP Kocaeli Milletvekili adayı Remzi Kaya ise konuşmasında Ak Parti İktidarında siyasetin kirletildiğini söyleyerek, "Kirlettikleri bu ülkeyi bu kirden kurtaracak tek parti SP'dir. Biz sadece seçim ittifakı yapan partiler değiliz. Bizim davamız hak davasıdır 13 yıl boyunca 'Kürt Sorunu vardır' diyenler bugün 'Kürt sorunu yoktur' diyorlar. Diğer taraftan CHP hala 'Ramazan Bayramı'na 'Şeker Bayram'ı diyor. Önce bayramın ne olduğunu bilin ardından kutlayın. Biz tüm herkesi SP çatısı altında temiz ahlaklı ve dürüst siyaset yapmaya davet ediyoruz" dedi.


"ALLAHINI SEVEN SANDIĞA SAHİP ÇIKSIN"

Remzi Kaya'nın ardından konuşan bir diğer SP Milletvekili adayı İbrahim Bıyıklı yerel basın mensuplarına teşekkür ederek, " Seçim süreci boyunca Bizim 11 Milletvekili adayımız sahalardaydı. Biz hem Erbakan'ın hem de Yazıcıoğlu'nun yolundan giden bir davanın neferlerdir. Bizim 11. adayımız dahi her gün canla başla çalışmıştı. Kocaeli'nde bile HDP'ye izin verilmiş ama SP'ye izin verilmemiştir. SP kadroları hiçbir parti ile işbirliği içinde değiliz. 8 Haziran'da SP'nin başarısı görülecektir. Allah'ını seven sandıklara sahip çıksın" sözlerini kullandı.


DUYAR MECLİSE KOCAMAN BİR SIFIR VERDİ

Bıyıklı'dan sonra konuşmasına başlayan SP Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar konuşmasının başında TBMM'de bulunan partileri sert bir dille eleştirerek, "  Meclis'te oldukları halde Miletin yararına hiçbir şey yapmayan bu meclise koca bir sıfır veriyoruz. Bu seçimlerde kimler vardı?Ak Parti, CHP, MHP mecliste idi. Hatta PKK bile mecliste idi. Peki ne yatılar? Hiçbir şey yapamadılar. Bu meclise Muhsin Yazıcıoğlu'nun Erbakan hocamızın ruhu lazım" dedi.

 

"DÖRT YILIMIZI DAHA BOŞA GEÇİRMEYELİM"

SP'nin meclise girmemesi durumda ülkedeki yolsuzluk ve yoksulluğun artacağını dile getiren Duyar, " Eğer SP bu meclise girmezse yolsuzluk, yoksulluk ve kanlı bölünme süreci devam edecek. Bizim bir 4 yıl daha boşa geçirmeye tahammülümüz yok. 4 yıl daha mecliste sadece kavga izlemeye tahammülümüz yok. Biz iktidara geldiğimiz de bu ülkede haksızlılığı, yolsuzluğu gidereceğiz. Öncelikle Yazıcıoğlu'nun vefatının arkasındaki sır perdesini kaldıracağız" diye konuştu


"3 VEKİL ÇIKARACAĞIZ"

SP'nin Kocaeli'nde en az 3 Milletvekili adayı çıkaracağını söyleyen Duyar, " Bu seçimin yeni trendi Milli Görüş olmuştur. Şuan Ak Parti'liler 'Biz de Milli Görüş'çüyüz diyor. Onlar Milli Görüşçü falan değil. Milli Görüş'ün tek adresi Saadet Partisidir. Milli Görüşçüyüm diyen bu adres gelir. Seçime yakın başka bir partide olup da ben milli görüşçüyüm diyenler Erbakan hocanın deyimi ile palyaço'dur "dedi.


"AKP'DEN SP'YE TABAN KAYMASI OLACAK"

7 Haziran seçimlerinde bir taban kayması meydana geleceğini ve "her 3 Ak Parili'nin 1'i ve her 4 MHP'linin 1'i Saadet Partisine oy verecek" diyen Duyar, " Biz 7 Haziran seçimlerinde Kocaeli'nde kazanacağımıza inanıyoruz. Saadet Partisi olarak bizler en az 3 milletvekili çıkaracağız. Ak Parti 4 milletvekili, CHP 3 Milletvekili, MHP 1 Milletvekili çıkaracak" dedi. Konuşmasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a da sert sözlerle yüklenen Duyar, " Sayın Fikri Işık artık masal anlatmayı bıraksın. 7 Haziran seçimlerinde Bakan olmak bile ona hayal olacak" dedi.

 

BASINININ OYLARINI DA İSTEDİ

Programın sonunda basın mensuplarına teşekkür eden SP Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldığını hatırlatarak, " Seçimlere son bir kaç gün kaldı. Bu noktada her kesimin oylarını  bekliyoruz. Ayrıca siz değerli basın mensuplarının da desteklerini ve oylarınızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Muharrem İBRAHİMOĞLU

05 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

şevket gülen - demek ki neymiş; Güllüoğlu'nun kahvaltı menüsünde Polyanna varmış... kendileri gerçekten inanıyorlar mı acaba barajı geçebileceklerine? hadi eskaza geçtiler diyelim; kocaeli'nden 3 vekil çıkartacak oyu nerden bulacaklar....

Yanıtla . 0Beğen 05 Haziran 13:53
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR