Su ve Kanalizasyon İdarecileri’ne İzmit turu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği sempozyuma katılan ülkemizdeki 24 Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin üst düzey yönetici...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği sempozyuma katılan ülkemizdeki 24 Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin üst düzey yöneticileri meşhur pişmaniyesinin yapılışını yerinde gördü, Seka alanında bulunan Kocaeli Bilim Merkezi ile Film Platosu’nu gezdi.

 

PİŞMANİYE YAPIMINI YERİNDE İNCELEDİLER

İSU Genel Müdürlüğü’nün teknolojik yatırımlarının değerlendirildiği Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’nun ikinci gününde yapılan toplantıların ardından konuk misafirlere şehir ve kültür turu düzenlendi. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram,  Su ve Kanalizasyon İdarelerinin Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları’ndan oluşan misafirlere ilk olarak İzmit’in meşhur pişmaniyesi için İpek Pişmaniye tesislerine gidildi. Burada şeker, un ve yağın yüksek ateş ve emek ile bir araya gelmesi ile oluşan pişmaniyenin yapılış aşamaları uygulamalı olarak gösterildi. Pişmaniyenin yapılışını merakla inceleyen misafirler, bir yandan da pişmaniye ve saray helvasını yeme ve alışveriş imkânı da buldu.

 

FİLM PLATOSUNU GEZDİLER

İkinci olarak dizi film çekimlerinin yapıldığı ve Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin birebir canlandırıldığı Seka Film Platosu’na geçen heyete, plato yetkilileri tarafından stüdyolar hakkında bilgi verildi. Platoyu hayranlıkla gezen Su ve Kanalizasyon İdarelerinin yetkilileri, ekranda gördükleri sahneleri yerinde görmenin heyecanını yaşadılar, sahneler ile birlikte hatıra fotoğrafları çekti.

 

BİLİM MERKEZİ’NDEKİ SERGİLERİ DENEDİLER

Şehir turunun son durağı ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kocaeli Bilim Merkezi oldu. Burada yetkilileri tarafından merkezin yapım süreci ile merkezde yer alan sergiler hakkında bilgi verildi. Konuk heyet, Bilim Merkezi’nde 70 düzeneği yer aldığı Algı ve Gerçeklik, 49 düzeneğin yer aldığı Dinamik Dünyamız sergileri gezerek deneyleri uygulama imkânı buldular. Ayrıca merkezde yer alan müslüman bilim adamları tarafından yapılan ve 9 ayrı konuda eserlerin sergilendiği Bilimin Sultanları Sergisi gezen Su ve Kanalizasyon İdarelerinin, merkezde yeni şeyler görmenin heyecanı ile Bilim Merkezi’nden ayrıldılar.

12 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR