Kentsel dönüşüm halkın tepkisine sebep oluyor

Gölcük’te Saraylı Kervansaray mevkii, İhsaniye karşısında yer alan 70 dönümlük arsanın sahipleri ile Gölcük Belediyesi arasında sıkıntı yaşanıyor. Ars...

Gölcük’te Saraylı Kervansaray mevkii, İhsaniye karşısında yer alan 70 dönümlük arsanın sahipleri ile Gölcük Belediyesi arasında sıkıntı yaşanıyor. Arsa sahipleri belediyenin arsalarını ucuza istimlak etmek istediğini iddia ederek, ilçedeki yerel yöneticilere sert tepki gösterdi.

 

“ARADA BÜYÜK FARK VAR”

70 dönümlük arsanın 50 dönümünü belediyenin daha önce istimlak ettiğini ifade eden arsa sahipleri, 20 dönümlük arsa konusunda ise kurum ile mahkemelik olduklarını belirtti. Arsalarının ucuz fiyata istimlak edilmek istendiğini belirten arsa sahipleri, Denizevler Mahallesi’nde istimlak edilen arsaların fiyatlarıyla, kendi arsalarına biçilen meblağ arasında büyük bir fark olduğu iddialarını dile getirdiler.

 

FİYATLARI VERDİ

20 dönümlük arazinin istimlak edilmesi ile ilgili konuyu mahkemeye taşıdıklarını dile getiren vatandaşlar, “Bizler yaşadığımız haksız duruma karşı ayaklandık. 70 dönüm arsamızdan 50 dönümü hakkında ilgili belediye ile anlaştık. Kalan 20 dönümle ilgili olarak da yargı yoluna gittik. 8 davacı var. Belediye, Denizevler Mahallesi’nde arsaların metrekaresini 500 liradan hesaplarken, bizim arsamıza 180 lira fiyat biçiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

“UCUZ FİYATA VERMEYİZ”

Gölcük Belediyesi’nin yetkililerine uyarıda bulunan arsa sahipleri, şöyle konuştu: “Her ekilen fidan evlat gibidir. Bu arsalar bizim için çok değerlidir. Belediye arsalarımızı TOKİ adına istimlak ederek, kafalarına göre fiyat biçiyor. O zaman Denizevler’deki arsalara da aynı fiyatla istimlak edecek, haksızlık ortamı yaratmayacaksın. Bizler ucuz fiyata arsamızı vermek istemiyoruz.”

16 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR