İşadamları istişarede buluştu

        Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi’nin (TÜMSİAD) geleneksel kahvaltılı istişare toplantısı dün gerçekleşti. Lastik-İş Sosyal T...

 

 

 

 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi’nin (TÜMSİAD) geleneksel kahvaltılı istişare toplantısı dün gerçekleşti. Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantı TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Bulaşmaya TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert de katıldı.

 

POTOKOL İLGİSİ

Toplantıya ayrıca; İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, AKP İl Başkanvekili Mehmet Uzunoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ, Kocaelispor Kulüp Başkanı Nebil Uzun, çok sayıda iş adamı ve esnaf katıldı.

 

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE

Toplantının açılışında konuşan TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, Türkiye’nin değerlerine sahip çıkan ve dünyaya kendini ispat eden bir ülke olduğunu söyledi. Yılmaz, kendilerinin de susmayı değil, risk alan, doğrunun ve mazlumun yanında yer alarak, haksızlığın ve adaletsizliğin karşısında olmayı seçtiklerini belirterek, ülkenin menfaatini her şeyin üzerine tuttuklarını ifade etti.

 

ÖNÜMÜZ YAZ

Herkesin farklı bir siyasi görüşünün olabileceğini de sözlerine ekleyen Yılmaz, şöyle konuştu: “Fakat buna rağmen ‘Yeter ki Başbakan gitsin’ mantığını kabul etmiyoruz. Daha gideceğimiz çok yol var. Bu ülke hepimizin. Ülkemiz ekonomik olarak rahatlamıştır. Yaşadığımız günler bahar, önümüz yazdır. Koalisyon hükümetlerinin ülkemizi zor durumda bıraktığını, tek partili yönetimlerin ülke için hayırlı olacağını düşünüyoruz.”

 

TÜMSİAD ÖRNEK OLMALI

Toplantıda belediye başkanları adına konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, TÜMSİAD’ın kurulduğu günden bu yana samimiyet içinde çalıştığını söyledi. Bu samimiyetin örnek olmasını dilediklerini belirten Doğan, “STK’larımızın ve esnafımızın temel felsefesi TÜMSİAD’ın çalışmaları ile paralel olmalıdır. 30 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühüne layık olacağız. Bu arada bütün annelerimizin Anneler Günü7nü kutluyorum” dedi.

 

İYİ Kİ SİZLERLEYİM

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert de konuşmasında Kocaeli’nin kendisi için öneminden söz etti. Kocaeli’ne gelmek için bütün programlarını iptal ettiğini söyleyen Sert, “İyi ki sizlerle birlikteyim. TÜMSİAD olarak bizler ayrımcılığa karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Böyle bir birliktelik olursa, hem iş, hem siyaset, hem de sosyal devlet dünyasında başarılı olabiliriz. İnsanlara faydalı olamamışsak yaptıklarımız yeterli değil demektir” dedi.

 

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE

Kocaeli’nin öneminden de söz eden Hasan Sert, “Bizim gerek TÜMSİAD çatısı altında olan insanlarımızın, gerek 57 bin 400 ihracatçımızın, gerek 3 milyon 400 bin KOBİ’mizin hem bulunduğu yerde, hem de dünyanın her yerine ulaşacak gözü olması lazım. Bu kentin benim için ayrı bir önemi var. Yıllar önce Gölcük Tersanesi’nde ilk kez işe girdim ve ilk maaşımı bu kentte aldım. Daha enerjik ve daha büyük Türkiye için çalışıyoruz” diye konuştu.

11 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR