Büyükşehir personeline engelli vatandaşa erişilebilirlik eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelliler ve Yaşlılar Birimi, engelli va...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelliler ve Yaşlılar Birimi, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve kentsel yaşama uyumlarında yardımcı olmak amacı ile Büyükşehir bünyesinde görev alan ilgili uzman personele ‘’ Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik’’ konulu eğitim verdi. Eğitim İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Müberra Kavak Kara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Erişilebilirlik Şefi Said Kaya ve Faruk Öztürk tarafından Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi.

 

YEREL YÖNETİMLERİN GÖREVİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Antikkapı’ da gerçekleştirilen programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Bekir Köksal, ‘’Engelli bireylerin kent yaşamına uyum sağlamaları için erişim ve ulaşımlarının güvenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu görevde yerel yönetimlerin sorumluluğundadır’’ dedi.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM

Eğitimde özellikle erişilebilirlik konusunun altı çizildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde ilgili daire başkanlıklarında görev alan uzman personele gerçekleştirilen seminerde binaların, açık alanların, kurumların ve ulaşım hatlarının engelli vatandaşlar için yaptığı düzenlemelerle ilgili bilgi verildi. Daha sonra Büyükşehir Hizmet Binası, Sekapark, Hafız Binbaşı Caddesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi binasında uygulamalı gerçekleştirilen eğitimlerin ardından ilgili personel erişilebilirlik ve ulaşılabilirlikle ilgili detaylı bilgi sahibi oldu.

23 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR