KOTO iftarında AKP'den kimse katılmadı!

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) her sene gelenekselleşen ve bu sene üçüncüsü düzenlen 7 ilçede 7 iftar programlarını Kartepe ve Kandıra’dan sonra İzmit’...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) her sene gelenekselleşen ve bu sene üçüncüsü düzenlen 7 ilçede 7 iftar programlarını Kartepe ve Kandıra’dan sonra İzmit’te KOTO Sosyal Tesisleri Beytül Kebap’ta gerçekleştirildi. KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve yaklaşık 1500 kişinin katıldığı Beytül Kebap’ta gerçekleşen iftara KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Başkan Vekili Zihni Yılmaz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ve yönetimi, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Recep Sarıdoğan, KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, ATİK, KOSİAD, BAŞSİAD başkanları, temsilcileri, çok sayıda STK temsilcisi ve oda üyeleri katıldı.

 

ice11-070.jpg

 

AKP ve PROTOKOLDEN KİMSE GELMEDİ

Geçen sene 7 Temmuz 2015 tarihinden gerçekleşen KOTO iftarına kent protokolü ve AKP’den yoğun katılım sağlanmıştı. Ramazan ayının hemen öncesinde paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınıp kefalet ve bir kaç yaptırım ile serbest bırakılan KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın iftarına kent protokolü ve AKP’den kimsenin katılmaması dikkat çekti.

 

ice22-028.jpg

 

GEÇEN SENE KİMLER KATILMIŞTI ?

Geçen sene 7 Temmuzda 2015 tarihinde aynı yerde gerçekleştirilen KOTO’nun İzmit iftarına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, HDP Kocaeli milletvekili Ali Haydar Konca, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP eski il başkanı Mahmut Civelek, belediye başkanları ve çok sayıda AKP’li yönetici katılmıştı. Bu sene ise bu isimlerin hiç biri iftar programına katılım göstermedi.

 

ODANIN PARASI, ÜYELERİNDİR

Hep birlikte açılan oruçların ardından iftarda konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Kocaeli çok önemli bir şehir. Türkiye’nin ekonomi santrali. Kalkınmanın çok çalışmayla olacağını biliyoruz. Ama bu birlik ve beraberlikle oluyor. Devletimiz ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda her zaman koşmaya devam ettik. Bu 4’ncü iftar daha yapmaya devam edeceğiz. Bazıları konuşuyor. Odanın parasını çar çur ediyor diye onlarada cevap vereyim. Odanın parası odanın  üyelerinindir. Kimse sağda solda yalanıp durmasın. Biz 15 bin üyeye sahip olup dolaylı olarak 100 bin üyeye sahibiz. Bugüne kadar sadece ve sadece üyelerimize hizmet ettik. Etmeye de devam edeceğiz. İftar programlarımıza olan ilgiden ve yüzde 82 olan katılım oranından oldukça memnunum” ifadelerinde bulundu.

 

YARDIMIN REKLAMINDA DEĞİLİZ

Konuşmasında oda olarak fakir insanlara da yardım ettiklerini belirten Özdağ, “Bizim için birde üyelere iftar veriliyor ama fakire fukara yardım yapılmıyor gibi söylemlerde bulunuluyor. Biz hem üyelerimize iftar veriyoruz. Hemde binin üzerinde aileye yardım yapıyoruz, binin üzerinde çocuğun ise giyimini üstleniyoruz. Burada bulanan binlerce üyemizin içerisinde özel misafirlerimizde var. Hiçbirimizden farkları yok. Bunun reklamında değiliz. Önce Allah’a sonra üyelerimize hesap veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

VERİLEMEYECEK HESABIM YOK

Konuşmasının sonunda paralel yapı operasonuyla ilgili olan yargı sürecinden bahseden Özdağ, “Son süreçte bildiğiniz gibi bazı olaylar oldu. Bazı yerel gazetelerde üstümüze gelmeye devam ediyor. Ben ve yönetimim en ufak haksızlık içinde olmadık ve olmayız da. Bizi bilen biliyor. Bugün buradaki kalabalık da bunu gösteriyor. Birileri bu konuyu başka yerlere çekiyor. Sakin bir şekilde bu olayları seyrediyoruz. Hukukun işleyişini seyrediyoruz. Benim verilemeyecek hesabım yok bundan şüpheniz olmasın. Bu boğazdan, bu odanın bir lirasını birine peşkeş çekeriz ne de çektiririz. Memnun değilseniz bize söyleyeceğinizi biliyorum. Ben sadece size itibar ederim. Şimdiye kadar herhangi bir üyemden en ufak eleştiri almadım” dedi.

Ahmet HAZER

17 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR