Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, bayramı bayram edecek

İftar sonrasında da kurum temsilcileri özellikle Doğu Türkistan’da geçtiğimiz günlerde yaşanan vahşet, savaş sebebi ile evlerini terk etmiş bulunan T...

BÜYÜT

İftar sonrasında da kurum temsilcileri özellikle Doğu Türkistan’da geçtiğimiz günlerde yaşanan vahşet, savaş sebebi ile evlerini terk etmiş bulunan Türkmenlerin durumları başta olmak üzere çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundular.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan; Ülkü Ocaklarının Doğu Türkistan’da yaşanan katliam sonrası düzenledikleri gıyabi cenaze namazları ve halen devam eden Türkiye’de misafir edilen Doğu Türkistanlı ve Türkmen aileler için erzak yardımı toplama çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

 

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir de; Çin’in gerçekleştirdiği bu vahşet karşısında gerçekleştirdikleri basın açıklamasının neticelerini paydaş kurum temsilcileri ile paylaştı.

 

BAYRAMDA TEK PROGRAM

Atatürk ilke ve inkılâplarına, demokrasiye ve insan haklarına bağlı; Türk Milleti’nin devletiyle ve vatanıyla özgür ve bağımsız olarak sonsuza kadar yaşatılmasını gaye edinmiş Kocaeli’deki sivil kuruluşların gönüllülük esası ile bir araya gelerek oluşturdukları bu platform paydaşlarının birlikte “Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı” icra edilmesine oy birliği ile karar verildi.

 

Bayramın ikinci gününde Sabri Yalım Parkında bayramlaşma çadırı kurulması ve bayram coşkusunun layığı ile yaşanabilmesi amacı ile Türk Halk oyunu gösterisi, çocuklar için Karagöz – Hacivat gösterisi ile çeşitli hediye ve ikramların hazırlanmasına karar verildi.

Bu hazırlıkların gerçekleştirilmesi için, Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan, Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve Türkiye Kamu-Sen adına Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu şube Başkanı Yaşar Şanlı hazırlık komitesinde yer almak üzere gönüllü oldular.

 

“BAYRAMI BAYRAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili olarak Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan; “Biz geçmiş yıllarda da ayrı ayrı düzenlenen bayramlaşma programlarının yorucu ve verimsiz oluşunu dile getirmiştik. Ancak bu yıl bir arada program düzenlemek nasip oldu. İnşallah misafirlerimize bayramı bayram edecekleri bir program hazırlayacağız” dedi.

 

“BİNİN ÜZERİNDE MİSAFİR AĞIRLAYACAĞIZ”

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ise; “KMKB paydaşı sivil kuruluşların bir araya gelmesi ve üyelerimizin, gönül halkalarımızın katılımları ile binin üzerinde katılımcının olacağı bir bayramlaşma programı öngörüyoruz. Yüreğinde vatan aşkı olanların bir birine sarılmak üzere gelecekleri o gün için şimdiden heyecan duyuyoruz” sözleri ile duygularını dile getirdi.


“BAYRAM TÜRKÇE OLACAK”

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı da “Türk-İslam örf ve ananelerine uygun bir bayramlaşma programı düzenleyeceğiz, kıl çadırımızda ecdadımızın bizlere emanet ettiği kültürümüzü başta kendi evlatlarımız olmak üzere gelecek nesillere aktaracağız. Bu bayramı Kocaeli’ye bir başka anlamlı yaşatacağız. Zira bu bayram Türkçe olacak” dedi.

30 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR