“TEK UMUT SAADET’TİR”

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Zafer Mutlu, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, tek umudun Saadet Par...

BÜYÜT

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Zafer Mutlu, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, tek umudun Saadet Partisi olduğunu söyledi .

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Zafer Mutlu, seçim çalışmalarına yoğun bir tempoda devam ediyor. İlçe ilçe dolaşan, pazarları gezen, esnafları ziyaret eden, vatandaşlarla sohbet eden Mutlu, partisinin projelerini anlatıyor, partisine oy istiyor. Sayın Mutlu’dan yaptığı çalışmaları ve seçime bakış açısını sorduk. Mutlu, “hedefimiz iktidar” diyerek sorularımı şu şekilde cevapladı

Seçim sizin için ne anlam ifade ediyor?
Seçmek, insani bir özelliktir. İnsanlık, insanlığını unuttuğunda, köleliği seçer.
O zaman demokrasi ne anlam ifade edebilir ki? Bugün demokrasi oyunu
oynanmaktadır. Dikkatlice baktığınızda insanımızın son 10 yıldır aynı şeyleri
seçmeye mecbur bırakıldığını görmüyor musunuz? Sadece bu durum bile Saadet
Partisi’nin mecliste olması için yeterli sebeptir. Her seçim, insana insanlığını tekrar hatırlatmaya vesiledir. Biz halkımıza sadece bunu hatırlatıyoruz.

Sizce, bu seçim değişimin habercisi mi?
Gemileri karadan yürüten bir zihniyetin, tekeden süt çıkaran bir anlayışın temsilcileri olarak seçimden beklentimiz, meclise girmek ve iktidar olacak oyu almaktır. 1969’dan sonra yapılan seçimler incelendiğinde ortaya çıkan tablo bunu özetler. Hem genel manada, hem de yerel yönetimlerde çığır açan hizmetler yaptık. Bizim bu başarımızın arkasında yatan özelliğimiz yaptığımız her işin tarihi bir arka planı ve çizgisinin olmasıdır. Çalışıyoruz. Geldiğimiz noktanın önemini kavrayan gençlerle yol alıyoruz. Seçim startını Eyüp Sultan’da vermemiz de bunun bir göstergesidir. Saadet demek, dünyanın değişmesi demektir. Bu yüzden partimizle yeni tanışanlar, dünyasının değiştiğini hemen itiraf ederler. Gayemiz başta 70 milyonun dünyasını değiştirerek beşeriyetin saadetine vesile olmaktır. Bunu yapacak sisteme de, kadroya da sahibiz.

Partinizin baraj sıkıntısı var mı?
Öncelikle şunun altını çizmek lazım: Arazide çalışan teşkilat mensuplarının en
fazla olduğu parti Saadet Partisi’dir. Ayrıca teşkilat mensuplarımız çok coşkulu ve azimle çalışmaktadır. İnanın yapılan programlara yetişmekte çok güçlük yaşıyoruz. Son 6 ayda yaptıklarımızı herhangi bir parti 6 yılda yapamaz nerdeyse girilmedik esnaf, kıraathane ve ev bırakmadık. Ve gittiğimiz yerlerde görüyoruz ki Saadet Partisi bir dalga oluşturmuş durumda. Şimdi partimize olan bu büyük teveccühün oylara da yansıyacağını düşünüyoruz. Yapılan son anketler de bunu teyit ediyor. Ancak üzülerek ifade edeyim ki bizi güçlü gösteren hiçbir anket medyada yeterince gösterilmiyor. Mesela ORC (Objektif Research center) adlı anket kuruluşunun yaptığı son ankette oy oranımız % 7,2 olarak gözükmektedir. Biz bunun çok daha üzerinde oy alacağımızı düşünüyoruz. Kocaeli ise herkesin bildiği gibi Saadetin Kalesi’dir.
Hedefimiz Kocaeli’de % 35’dir.

Sizi farklı kılan şey nedir?
Ülkemizin meseleleri arka planı olan meselelerdir. Meselelere vakıf olmak derinlik istiyor. Önce şunu vurgulayalım ki biz milletimize bu derinliği kazandıracak siyasetin takipçisiyiz. 1977 tarihli Milli Görüş’ün ağır sanayi haritasına baktığınızda haklılığımızı daha iyi görürsünüz.
Geçmişe baktığımızda Türkiye, 1997’den beri 14 sene kaybetti. Şimdi bu hükümetler neyi çözdü diye bir soralım: net bir cevap veren çıkmaz. Çözmeye çalışıyorlar diye ortada bir iyi niyet var. İyi niyetli olmak meseleyi çözmüyor. Bu açıdan bu iktidardan bizim hiç ümidimiz yok. Sadece zaman kazanıyor, bir şeyler yapıyormuş gibi yapıyor. Şimdi de 2023’den dem vuruyorlar. Başbakanın anlattığı 2023 vizyon değil afyondur.
Milleti yine narkozlamaya çabalıyorlar. Bakın bunu bir örnekle açıklayayım: 15 bin km daha bölünmüş yol yapacağız diyorlar. Halbuki MSP hükümette iken 15 bin km otoban için, (bölünmüş yol değil) yap-işlet devret modeliyle İtalyanlarla anlaşma yapıldı. Şimdi görüyoruz ki 1970’li yıllara bile ulaşamayan bir 2023 hedefleri var. Bu vizyonsuzluktur. Üstelik yapacaksan bölünmüş yol değil, metro yap da görelim. Şimdi 10 yıl geçti ve önemli bir sermayenin nasıl da israf edildiğini gördük.
Tekrar ediyorum:
Vizyonsuzluk büyük problemdir. Halkımız bunu görmelidir.
Artık özgürlüklerin de, yiyecek kadar önemli hale geldiği ve kitlelerin sadece fiziki olarak karın doyurmak kadar, kafa ve ruh doyumunu sağlayacak özgürlükleri önemsediği açıkça ortaya çıkmış bulunmaktadır. Son olaylar yeni bir dünya özlemini ve haklılığımızı yeniden tescillemiştir. Milletimiz oy verirken bunu da düşünmelidir.
Milli Görüş, milletimizin düşünce ve özgürlük arzusunun ifadesidir. Saadet Partisi de bunun tek adresidir. Zamanı gelmiş fikir kadar güçlü hiçbir şey olamaz. Teşekkür ederim.

08 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR