Amatör balıkçılardan mangalda balık keyfi

Evren Tamer’in öncülük ettiği ve Değirmendere’de bulunan ‘Balık Sevdam’ isimli grup, geçtiğimiz hafta sonunda farklı ve renkli bir etkinliğe imza att...

BÜYÜT

Evren Tamer’in öncülük ettiği ve Değirmendere’de bulunan ‘Balık Sevdam’ isimli grup, geçtiğimiz hafta sonunda farklı ve renkli bir etkinliğe imza attı. Evren Tamer ve ekibinin başarılı organizasyonu ile gerçekleşen büyük etkinliğe çevre kentlerden de katılımın olması dikkat çekti. Kocaeli’nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Tekirdağ ve Adapazarı’ndan çok sayıda amatör balıkçı, eğlenceli programa katılarak stres attı.

 

KONUKLARLA İLGİLENDİ

Gölcük Değirmendere sahilinde gerçekleşen buluşma sabah saatlerinde başladı ve gün boyunca devam etti. Yeni dostlukların da kurulmasına vesile olan programın ev sahibi olan Evren Tamer, tüm konukları ile yakından ilgilendi ve sorunsuz bir organizasyonun sağlanması için büyük çaba gösterdi.

 

BİLİNÇLİ AVLANMA ÖNEMLİ

Yapılan av ile yakalanan balıklar, mangallarda hazırlandıktan sonra konuklara ikram edildi. Ayrıca semaverde yapılan çay ile koyu bir sohbete dalan balıkçılar adına konuşan Evren Tamer, amatör balıkçılar olarak denizi ve doğayı düşünerek hareket ettiklerini ve bilinçli avlanmayı sürekli teşvik edici çalışmalar içinde olduklarını belirtti.

 

BALIK ÇEŞİDİ ARTTI

Amatör balıkçılığa yeni başlayan kişilere destek verdiklerini ve İzmit Körfezi’ndeki gelişimin sevindirici olduğunu belirten Tamer, “Körfez’deki denizden ve karadan yapılan çalışmaları en yakın biz görüyoruz. Son yıllarda balık çeşidinin artması Körfez’e ayrı bir güzellik kattı. Balık avlarımızda kırlangıç, istavrit, lüfer, izmarit, karagöz, pisi, mırmır, çinekop ve mercan yakalamaktayız. Fakat bizler küçük balık tutmuyoruz. Doğaya sevdalıyız. Onu koruyor ve kolluyoruz” dedi.

25 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Hamdi Tekbıyık - www.baliksevdam.com Amatör ve Sportif Balık Avcılarının Buluşma Noktası Olarak Göstermiş Olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ederiz.

Yanıtla . 0Beğen 25 Aralık 14:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR