İsmail Barış, ‘Şansım yok’ deyip istifa etti

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış dün görevinden istifa etti.Bir dönem Gölcük Belediye başkanlığı yapan, 2004 y...

BÜYÜT

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış dün görevinden istifa etti.

Bir dönem Gölcük Belediye başkanlığı yapan, 2004 yılında yapılan seçimlerde Gölcük yerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan ve AK Parti Genel merkezi tarafından İbrahim Karaosmanoğlu'nun aday gösterilmesinin ardından SHÇEK Genel Müdürlüğü'ne getirilen İsmail Barış, görevinden istifa etti.

Barış’ın SHÇEK’nin il özel idarelerine bağlanacak olması nedeniyle Bakan Yardımcılığı beklediği ancak bunun olamayacağını görünce istifa ettiği belirtildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in bakan yardımcılığına da bir kadını ataması bekleniyor. Kabinenin tek kadın bakanı Şahin, devir teslim töreninde “Bu bakanlık kadınların bakanlığı olacak” diyerek, yapacağı atamaların kadın ağırlıklı olacağının işaretini vermişti.

İSMAİL BARIŞ KİMDİR?
1956 Yılında Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Gölcük ve İzmit’te, Yüksek Öğrenimini Kocaeli’de Sevk ve İdarecilik Bölümü ve Bursa’da İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaparak, “İktisat Doktoru” unvanı aldı.

1976 yılında Çalışma Bakanlığı bünyesinde kamu görevine başlayan Barış, değişik kamu kurumlarında yöneticilik yaptı. 1994 ve 1999 Yılında yapılan yerel seçimlerde iki dönem Gölcük Belediye Başkanlığı’na seçildi. 2004 yılı yerel seçimlerine kadar bu görevi sürdürdü. Daha sonra Başbakan Danışmanlığı görevini üstlendi. 2004 tarihinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna Genel Müdür olarak görevlendirildi ve halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olup, Almanca bilmektedir.

30 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR