Küçükkaya: Nevzat Doğan’ın gücü garibana mı yetiyor?

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Alikahya’da 3 evi yıktıran İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a tepki göstererek, “Eğer bu evler kaçak...

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Alikahya’da 3 evi yıktıran İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a tepki göstererek, “Eğer bu evler kaçak olduğu için yıkıldıysa orada bulunan binaların 3'te 2'si kaçak durumda. Yani şimdi buradaki evlerin hepsini mi yıkacaksınız?” diye sordu.

 

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya meclis üyeleri ile ilçe binasında yaptığı basın açıklamasında Alikahya'da yıkılan evleri gündeme getirdi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştiren Küçükkaya, “Bu vatandaşlar gariban oldukları için mi evlerini yıktınız. Bu bir hoyratlıktır ve bu hoyratlıktan vazgeçin" dedi. Küçükkaya,"Son 13 yıldır bu iktidar çok hoyrat. Alikahya Karadeniz Mahallesi’nde yıkım çalışması başlamış ve sabahın 5'inde sanki çok olağanüstü bir durum varmış gibi evleri yıktılar. Buradan İzmit Belediyesi’ni uyarıyorum bu hoyratlıktan vazgeçin. Daha dün 100 lira için hüngür hüngür ağlayan 4 temizlik işçisini işten çıkarması soğumamışken, belediye şimdi de bu evleri yıktı. Bölgedeki evlerin ruhsat olmadığı kağıt üzerinde doğrudur, ancak bazen yasalar insanlara uyar. Eğer bu evler kaçak olduğu için yıkıldıysa, orada bulunan binaların 3'te 2'si kaçak durumda. Yani şimdi buradaki evlerin hepsini mi yıkacaksınız?” diye sordu.  

 

"NEDEN ZULÜM EDİYORSUNUZ?"

Küçükkaya, “Şimdi buradan belediye başkanına sormak istiyorum; Orada 100 kadar kaçak hane varken neden bu 3 hane yıkıldı. Seçimlerden önce oy almak için neden buralarda ruhsat sorunu çözeceğiz diye söz verdiniz. AKP'li belediyeler eliyle niye doğal gaz getirdiniz. Niye alt yapı hizmetlerini götürdünüz. Eğer vatandaşa hizmet etmek için götürdüyseniz neden şimdi zulüm ediyorsunuz” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

"BÜYÜKŞEHİR VE NCITY'İ KAÇAKLIKTAN NASIL ÇIKARDINIZ?"

Küçükkaya konuşmasını söyle sonlandırdı: "Büyükşehir Belediye binasının ve NCITY'yi kıyı kanunundan kurtarmak için özel ruhsat çıkarıyorsunuz da vatandaşın kini niye yapmıyorsunuz. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanı çıkıyor ve ‘yerim kıyı kanunu’ diyor. Sonra Cumhurbaşkanının bile sarayı kaçakken oraya niye bir şey yapamıyorsunuz. Bu vatandaşları gariban gördüğünüz için mi bunu yapıyorsunuz? Devlet bütün vatandaşlarına eşit davrandığında gerçek devlettir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adaleti kalmamıştır. Eğer orada bir yanlış varsa bu sadece vatandaşın yanlışı değildir. AKP'lilere tavsiyem kendileri için düşündüklerini de vatandaşlar için düşünmesidir ”dedi.

 

“ESKİ BELEDİYE BAŞAKANININ BABASININ EVİ KAÇAK”

İzmit Belediyesi meclis üyesi Ersin Albayrak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Burası ormansa, orman statüsüne kavuşturulmalıdır. İnsanın en önemli arzusu kendini güven altına bir ev yapmasıdır. Alikahya’nın 3'te 2'si kaçak yapılanma hatta eski belediye başkanı İhsan Sarıcan'ın babasının evi kaçaktır. Bunları görmezden geliyorlar. Sorunlar yıkarak çözülmez. Alikayha dizayn edilmelidir. Yıkım en son yapılacak şeydir. Bundan sonraki süreçte Alikahya'da başka bir kavga daha çıkacak, pazarı şehre daha yakın bir yere yapacaklar. Halk bunu istemiyor. Bu pazar yerinin halka sorularak yapılması gerekmektedir” dedi. Muharrem İBRAHİMOĞLU

11 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mca - ruhsatsız kaçak yapılan binaların yıkımını onaylamayan muhalefetin kendisi yıkılmaya mahkumdur,zamanında izmitin devlet arazilerini vatandaşa peşkeş çekip tavşantepenin üstleri gibi mahalleleri oluşturan bu zihniyettir.imar planı denen bir şey vardır,binalarınızı buna göre yaparsınız çarpık yapılaşmayı önlersiniz,alikahyalılar devleti hiçe sayıp her seçim öncesi bunu yapmaktadırlar ,kısacası bu yıkımı sonununa kadar hak etmişlerdir emeği geçenlerin eline sağlık,orası ayrı cumhuriyet değil her vatandaş gibi onlarda ruhsat alabiliyorsa inşaat yapacaklar.

Yanıtla . 0Beğen 11 Mart 17:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR