Ülke grupları gelmeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ülke grupları Kocaeli’ne gelmeye devam...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ülke grupları Kocaeli’ne gelmeye devam ediyor. İlk olarak Venezüellalı çocukların geldiği festival kapsamında 41 ülkeden 1000 çocuk bir hafta boyunca doyasıya eğlenecekler.

KAVURMALI PİLAVLI KARŞILAMA
Kırım’dan gelen Emir adlı çocuk Orhan Gencabay’ın ‘Dil Yarası’ adlı şarkısını söyledi. Azerbaycanlı grup ise Derince Çenedağ İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından kavurmalı pilavla karşılandı. Geçtiğimiz iki yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katılan Sırbistan grubundan 3 yaşındaki Lara da bu yıl gelenler arasındaydı. Sırbistan, Kırım ve Azerbaycan’ın yanı sıra Kazakistan, Moldova, Azerbaycan, Rusya, Meksika ve Fas grupları da Kocaeli’ne ulaştı.

GRUPLAR GELMEYE DEVAM EDECEK
18 Nisan Çarşamba günü Kosova, Ukrayna, Litvanya, Makedonya, Arnavutluk, KKTC, Kırgızistan, Irak, Japonya, Bosna Hersek, Endonezya, Macaristan ve Pakistan Kocaeli’ne ulaşacak. Daha sonraki günlerde de diğer ülke grupları kente gelmeye devam edecek.

18 Nisan 2012 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR