Kocaeli protokolünden Abhazya’ya ziyaret

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile her yıl meclis üyeleri tarafından bir ülkeye ziyaret gerçekleşiyor. Bu yıl meclis aldığı karar ile z...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile her yıl meclis üyeleri tarafından bir ülkeye ziyaret gerçekleşiyor. Bu yıl meclis aldığı karar ile ziyaretini Abhazya’ya gerçekleştirdi. Gerçekleşen gezi programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in yanı sıra, meclis üyeleri ve bazı meclis üyeleri ile belediye başkanlarının aileleri de katıldı.


SOÇİ’DEN ABHAZYA’YA

Abhazya'nın Türkiye Ticaret ve Ekonomik ilişkiler Resmi Temsilcisi  Ruhi Karaalp (Ashukba), Akmis Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp, Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy, Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca ve Abhazlar için önemli isimlerden biri olan Abdulkadir Ardzınba’nın da eşlik ettiği grup Atatürk Havaalanı’ndan Rusya’nın Soçi kentine, oradan ise Abhazya’ya hareket etti.


“TURİZM İÇİN BÜYÜK BİR DİNAMİK”

Ziyaretlerde Abhazya heyeti Kocaeli heyetine büyük ilgi gösterirken her gün Kocaeli heyetine Abhaz mutfağından seçkin tatlar ikram edildi. İbrahim Karaosmanoğlu Abhazya’nın turizm açısından büyük bir dinamik olduğunu ve geleceğin parlayan yıldızlarından biri olacağını söyledi. Kartepe Belediye Başkanı ve Oçamçira Valisi Hrips Djopua, Oçamçira Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende kardeş şehir olma yolunda ilk adımı attılar.

10 Eylül 2015 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR