Vali Topaca’dan 10 kasım mesajı

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75.yıldönümü nedeniyle Vali Ercan Topaca, mesaj yayınladı; Topaca’nın mesajı şöyle; Cumhuriyetimizin kurucusu, bağıms...

BÜYÜT


Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75.yıldönümü nedeniyle Vali Ercan Topaca, mesaj yayınladı; Topaca’nın mesajı şöyle; Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. nci yıldönümünde O’nu rahmetle anıyoruz. Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayarak çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

UYGARLIK SEVİYESİ
Cumhuriyet ve ardından hayata geçirilen devrimler, bir zihniyet değişikliğini de beraberinde getirmiş ve hayatın her alanında büyük dönüşümler yaşanmıştır. Bu bakımdan Cumhuriyet, tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesidir. O’nun ilke ve idealleri, milletimizin çağdaş, uygarlık seviyesine ulaşmasında bir güç kaynağı olmuştur.

TARİHİ GÖREV…
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletine büyük düşünmeyi, akılcılığı, ilericiliği, kendisine ve milletine güven duymayı öğretmiştir. Türk Milleti geçen 90 yıl içerisinde yeniden şahlanmış ve devletimiz yeniden inşa edilerek dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir. Cumhuriyet’in bizlere yüklediği tarihi ödev, geldiğimiz noktada durmak değil, daha hızlı ve güçlü bir şekilde çalışarak milletimizin refahını artıracak adımları atmaktır.

RAHMETLE ANIYORUZ
Türk Milleti, şanlı tarihinin ve sahip olduğu milli değerlerin verdiği güç ile demokratik Cumhuriyeti sonsuza kadar korumaya ve yaşatmaya kararlıdır. O’nun yaktığı meşale hiç sönmeyecek ve Türk Milleti O’nu gönlünde sonsuza kadar yaşatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75.yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

09 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR