“MHP’nin milliyetçiliği Ankara’ya kadar”

Darıca’daki seçim çalışmalarında MHP’ye yüklenen AKP Milletvekili Adayı İlyas Şeker, ayrımcılık politikasıyla ülke yönetilemeyeceğini söyledi.AKP Koca...

BÜYÜT

Darıca’daki seçim çalışmalarında MHP’ye yüklenen AKP Milletvekili Adayı İlyas Şeker, ayrımcılık politikasıyla ülke yönetilemeyeceğini söyledi.

AKP Kocaeli Milletvekili Adayı İlyas Şeker, Darıca’da altıncı seçim turunu geride bıraktı. Yaklaşık üç kilometre yürüyerek esnaf ziyareti yapan Şeker, Diyarbakırlılar ve memleketi Şenkayalılar Derneği’ni ziyaret etti. Diyarbakırlılar Derneği’nde konuşan Şeker, MHP’nin siyasi tavrını eleştirerek ayrımcılık politikasıyla ülke yönetilemeyeceğini söyledi. Şeker: “Bugün ülkeyi yönetmek için meydanlara inen MHP hangi yüzle halktan destek istiyor. Sivas’tan ötesini halktan saymayan bir anlayış bu ülkeyi nasıl yönetecek. Bunların milliyetçiliği Ankara’ya kadar” dedi.

ÜLKEYİ KAFALARINDA BÖLMÜŞLER
MHP’nin milliyetçi geçindiğini ifade eden Şeker şunları kaydetti: “MHP’nin de içinde bulunduğu koalisyon hükümeti Türk parasını pula çevirmişti.
Dertleri iktidar olup hizmet etmek değil zaten, muhalefette kalıp yan gelip yatmak. MHP sivil anayasa çıkarsa ülke bölünür diyor. Sen Türkiye’yi kafanda çoktan bölmüşsün zaten. Allah göstermesin bunlar iktidar olursa doğuya hizmet götürmez. Çünkü orayı kafalarında bitirmişler. Bu ülke için hepimiz dedeleri kan döktü. Çanakkale’de bu ülke uğruna yan yana yatıyorlar. Onun için bu ülke hepimizin” dedi.

SİVİL ANAYASA ŞART
2002’den önce yapılmayan yatırımların bugün karşımıza işsizlik olarak çıktığını vurgulayan İlyas Şeker, yerli sermayenin artık yatırım için memleketini seçerken yabancı sermayenin de Türkiye’yi tercih ettiğini vurguladı. Şeker şunları kaydetti: “Türkiye’nin 2002’de uçurumun kenarından döndü ve bugünkü hale geldi. Türkiye’nin daha da gelişmesi için 24. Dönemde kişi hak ve özgürlüklerinin garanti altına alınacağı sivil bir anayasa yapılması şart.”

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR