Koral: Başiskele’de ilçe kültürü yok

SP ve BBP tarafından kurulan ittifakın Kocaeli adaylarından Serhat Duyar, Zafer Mutlu ve Metin Tunca, Başiskele’de bir dizi programa katıldılar. SP B...

BÜYÜT

SP ve BBP tarafından kurulan ittifakın Kocaeli adaylarından Serhat Duyar, Zafer Mutlu ve Metin Tunca, Başiskele’de bir dizi programa katıldılar. SP Başiskele İlçe Başkanı Nazif Kaçanlar, BBP Başiskele İlçe Başkanı Arif Aktepe ve iki partiden katılımların olduğu programda heyet ilk olarak Yuvacık 14 No'lu Motorlu Taşıt Kooperatifi’ne konuk oldu.

 

İLÇE KÜLTÜRÜ YOK

Kooperatif üyelerinin sorunlarını dinleyen Serhat Duyar, AKP dönemindeki sosyal devlet anlayışının esnafı çiğnediğini zor durumda bıraktığını dile getirdi. Duyar, “Ücretsiz seyahat hakkı devletin değil, minibüsçülerin vatandaşa sağladığı bir jest haline geldi. Bu konuda bir orta yol bulunmalı. Bu hatlarda bu nedenle minibüsçülük yapmak zordur. Neden aynı ilçe içerisinde her mahalleye uğrayan ortak hatlar olmaz” dedi. Kooperatif Başkanı Selim Koral ise Başiskele’de bir ilçe kültürünün olmadığını belirterek, “Bunun için 10 yıla ihtiyaç var” dedi.

 

“OY KULLANABİLİRİM”

Daha sonra Yuvacık Merkez Camii Emekli İmamı İhsan Özkaraaslan'ı evinde ziyaret ederek destek ve dua isteyen SP’liler, Ali Doğancıoglu ile de evinde bir araya geldi. Emekli imam Halil İbrahim Öneri ise kendisinden oy isteyen SP’li adaylara, bir anısını anlatarak destek sözü verdi. Öneri, “”Henüz milletvekili iken Fikri Işık'la karşılaştım. Kendisine ‘Üniversite öğrenci harçları yüksek kaldırın’ dedim. Bana yastık altındakilerle ödersin dedi. Ben şimdi yastık altındakilerle oy veririm, onlar zenginlere rant kapılarına açadursunlar. Oy kullanmayı düşünmüyordum, ama sizin için bir kez daha bu kararımı gözden geçireceğim” diye konuştu.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR