Kartepe’de yapı denetim firmaları toplantı yaptı

Kartepe Belediyesi, ilçedeki inşaatlarda yapı kontrol uygulamalarında olumsuzluk yaşanmaması için titiz bir çalışma sergiliyor. Bu çalışmalar kapsamı...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi, ilçedeki inşaatlarda yapı kontrol uygulamalarında olumsuzluk yaşanmaması için titiz bir çalışma sergiliyor. Bu çalışmalar kapsamında ilçedeki inşaatlarda yapı denetimi yapan firmalarla koordine halinde bulunuyor. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de bu konudaki tecrübe ve deneyimini konunun muhatapları ile paylaşarak vatandaşın güvenli yaşam alanlarına kavuşmasını hedefliyor. Bu çerçevede Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki teknik ekibini ilçede faaliyet gösteren yapı denetim firmaları ile buluşturdu.

 

İNŞAAT RUHSATI

Tecrübesi ve deneyimi ile konuya hakim birisi olduğunu belirten Başkan Üzülmez, prensiplerini aktardı. Kartepe Belediyesi olarak inşaat ruhsatı verme sürecini kısaltmak adına teknik ekibimizi güçlendirdik. Yapı denetimi sürecinde vatandaşın sıkıntı yaşamaması için ekibimiz sizlerin işini kolaylaştırmak adına üzerine düşeni yapacaktır. Aşamadığınız sorunlarla ilgili bana ulaşabilirsiniz. Ama sizlerde sıkıntı oluşmaması ve giderilmesi noktasında mükelleflerinizi ve firmanızı iyi bilgilendirin” dedi.

 

NOT ALDILAR

Başkan Üzülmez’in ayrılması ardından Kartepe Belediyesi yetkilileri ile yapı denetim firma temsilcileri ilçedeki inşai faaliyetler ve yaşanan sorunları masaya yatırdılar. Belediye toplantı salonundaki buluşmada Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, toplantıdan çıkan sonuçları her ay Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin katıldığı İmar Değerlendirme Toplantısında görüşülmek üzere not alındığını belirtti.

11 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR