“Hizmet için STK’lar şart”

      Kocaeli İl Dernekler Müdürü Hurşit Ali Atalı, geçtiğimiz hafta sonunda Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bir zi...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli İl Dernekler Müdürü Hurşit Ali Atalı, geçtiğimiz hafta sonunda Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bir ziyarette bulundu. Dernek üyeleri ile vatandaşlarla bir süre sohbet eden Müdür Atalı, sivil toplum kuruluşlarının, özellikle devletin ulaşamadığı bölgelerdeki eksiklerin tespiti ve çözüm yolunun kısa sürede bulunabilmesi için önemli kurumlar olduklarını söyledi.

 

DERNEKLER ÇOK ÖNEMLİ

Atalı, “Dernekler, sosyal hayatın vazgeçilmez kuruluşlarıdır. Çünkü toplumumuzda dernekler vesilesi ile sosyal yardımlaşma ve dayanışmalar da artıyor. Trabzon Köprübaşı Derneği de Körfez’de örnek bir kuruluştur. Dernekler vasıtası ile çocuklarımızın, gençlerimizin ve bayanlarımızın kendilerini geliştirmeleri daha kolay sağlanabilir” dedi.

 

DESTEK İSTEDİLER

Dernek yöneticisi Adem Virdil ise, “Çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın sosyal girişimciliğini artırmak için ciddi projelerimiz var. Bu projeler de sizlerden de destek bekliyoruz” diye konuştu. Atalı da, sosyal projelerde her zaman STK’ların yanında olduklarını söyledi.

 

29 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR